Sidebar

Užsienio kalbų didaktikos ir tyrimų katedra

 

Katedros vedėja – doc. dr. Svetozar Poštič

Tel. (8 5) 268 7271, (8 5) 268 7272. Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius

 

Užsienio kalbų didaktikos ir tyrimų katedra (UKDTK) yra atstovaujama lingvistų ir edukologų, atliekančių tiriamuosius darbus šiose srityse: kognityvinės lingvistikos ir etnolingvistikos (dr. Liudmila Arcimavičienė ir dr. Irena Snukiškienė), sociolingvistikos (dokt. Dalia Pinkevičienė), literatūros teorijos, kultūros ir vertybių (dr. Ovidiu Ivancu), kompetencijų ugdymo kalbų mokymo(si) procese, integruoto dalyko ir kalbos mokymo(si) tyrimų (dr. Adam Mastandrea), kalbų pedagogų kompetencijų ir reflektyvios praktikos tyrimų (dokt. Loreta Zavadskienė). Daugiau nei pusė katedros narių dėsto ir akademinę ir mokslo anglų kalbą šiuose Vilniaus universiteto fakultetuose: Filosofijos (lekt. Daiva Janavičienė ir lekt. Aušra Dapšienė), Matematikos ir informatikos (lekt. Asta Statkevičienė, lekt. Laura Giniūnienė, lekt. Rūta Sirvydė), Tarptautinių santykių ir politikos mokslų (dr. Ovidiu Ivancu, dr. Liudmila Arcimavičienė, lekt. Vitalija Jankauskaitė-Jokūbaitienė), Gyvybės mokslų centre (dokt. Dalia Pinkevičienė, lekt. Inga Piščikienė, lekt. Aušrelė Pranculienė, dokt. Danguolė Straižytė), Chemijos ir geomokslų (lekt. Inga Rozgienė, lekt. Lina Marčiulionytė, lekt. Daiva Janavičienė), Medicinos (dokt. Danguolė Straižytė, lekt. Diana Gornatkevičienė, dokt. Loreta Zavadskienė), Komunikacijos ir Teisės fakultetuose (dr. Adam Mastandrea). 

Vienas pagrindinių šios katedros tikslų yra dalyvauti vykdant tyrimus pagal temą  Moderniųjų kalbų mokymas ir mokymasis kaip bendrųjų ir dalykinių kompetencijų ugdymo sąlyga: tirti bendrųjų ir dalykinių kompetencijų plėtotės galimybes moderniųjų kalbų mokymo ir mokymosi procese pritaikyti lingvistinius tyrinėjimus kalbų mokymo ir mokymosi praktikoje, integruojant inovatyvią kalbų dėstymo metodologiją. 

Nuo 2019 m. katedros dėstytojai kartu su katedros vedėja kasmet organizuoja tarp-fakultetinius akademinius debatus, kurių metu susitinka įvairių fakultetų komandos ir rungiasi dėl nugalėtojų taurės. Studentų komandos atstovauja skirtingus VU padalinius ir turi parengti tezes, pagrįstas moksliniais tyrimais, labiausiai atspindinčiais jų atstovaujamą discipliną ir  būsimą profesiją.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos