Sidebar

Polonistikos centras

 

Universiteto g. 5, Vilnius, LT-01513. Tel. (+370 5) 268 72 37. El. paštas:  

Centro vedėjasdoc. dr. Miroslav Davlevič

 

Polonistikos studijų atsiradimą Vilniaus universitete nulėmė esminiai pokyčiai, vykę Lietuvoje ir Lenkijoje po 1990 metų. Taigi VU Lenkų filologijos katedros įsteigimą 1993 m. reikia traktuoti kaip aktualiųjų visuomenės procesų bei tarpvalstybinių Lietuvos ir Lenkijos susitarimų rezultatą (pvz., Varšuvos universitete, kituose Lenkijos universitetuose lygiagrečiai pradėta aktyviai studijuoti lituanistiką). Katedra (nuo 2007 m. – Polonistikos centras) gana greitai tapo pripažinta institucija, stiprinanti kaimyninių šalių kultūrinius, mokslinius, visuomeninius ryšius. Per keliolika metų buvo išugdyta dėstytojų ir jaunų mokslininkų karta, apgintos 7 disertacijos, išleista nemaža monografijų, kitų mokslo ir studijų darbų. Iš 8 Polonistikos centro dėstytojų šiuo metu vienas yra profesorius, 3 – docentai, 4 – mokslų daktarai.

Polonistikos centro darbuotojai vykdo mokslinius tyrinėjimus individualiai arba kolektyviniuose projektuose. Visuose jų darbuose yra gvildenamos lingvistinės ir literatūrologinės problemos, daugiausia lyginamojo ar gretinamojo pobūdžio, tai yra, susijusios su lietuvių ir lenkų santykių arealu. Mokslo tiriamasis darbas yra itin svarbus, nuolatinis Polonistikos centro veiklos baras. Turime pakankamai kvalifikuotų specialistų, savarankiškai atliekančių tyrimus ir skelbiančių jų rezultatus mokslo publikacijose, bendradarbiaujančių su svarbiausiais atitinkamo profilio Lietuvos, Lenkijos, kitų šalių mokslo centrais, kad taptume tarptautiniu mastu matomu mokslo centru.

promocja 2011 2 500x335

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos