Sidebar

 Katedros vedėja – prof. dr. Daiva Sinkevičiūtė

Studijų administratorė – Rūta Valantinaitė  

Tel. (+370 5) 268 72 11; Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius


Baltistikos katedros veiklos sritis – sinchroniniai ir diachroniniai baltų ir joms artimų kalbų, jų tekstų bei kultūrų tyrimai, taip pat jų populiarinimas ir sklaida. Daugiausia katedroje vyksta dabartinių lietuvių ir latvių kalbų sistemų bei ankstesnių jų stadijų, taip pat prūsistikos tyrimai leksikos, semantikos, morfo(no)logijos aspektais. Atliekama baltų kalbų tekstų tarpusavio sąveikos ir jų šaltinių analizė.

Nuo 1965 m. katedra leidžia žurnalą Baltistica, pakaitomis su Latvijos kolegomis rengia baltistų kongresus ir kitas tarptautines konferencijas, vadovauja baltistiniams projektams. Katedra turi turtingą baltistinę ir indoeuropeistinę biblioteką, yra įsteigusi Latvistikos kabinetą su gausia biblioteka. Viešai skelbiami katedroje sukaupti lietuvių   etimologinės kartotekos duomenys, plėtojama atvira Prūsų kalbos paveldo duomenų bazę, veikia lituanistikos ir baltistikos mokslininkų tinklas Baltnexus, moksleiviams organizuojama Baltų akademija.

Katedros nariai sukauptą patirtį perduoda Vilniaus universiteto ir atvykstantiems studentams dėstydami baltistinius, lituanistinius, bendrosios kalbotyros ir kitus dalykus, vadovaudami bakalauro, magistro darbams bei daktaro disertacijoms, rengdami mokslinius seminarus. Taip pat baltistai skaito paskaitas užsienio institucijų baltistikos ir lituanistikos studentams, priima stažuotojus iš kitų institucijų, dalyvauja baltistinių daktaro disertacijų gynimuose kitose šalyse, vykdo ekspertinę veiklą Lietuvoje ir kitose šalyse, yra Lietuvos ir užsienio mokslo žurnalų redakcinių kolegijų, mokslo asociacijų nariai.


INFORMACIJA dėl lankymosi katedrose ir auditorijose

PRAŠOME nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes.

SKELBIAMOS TEMATIKOS IR TEMOS BAIGIAMIESIEMS BA DARBAMS

Prašome rinktis iki spalio 9 d. ir užpildyti prašymą.

BA_temos__literatūra_2020_21_ATNAUJINTA.docx

BA_temos_Baltistikos_kat_2020_21.docx

BA_temos_Lietuvių_k_kat.doc

BA_temos_Baltistikos_kat_2020_21.docx

prašymas_rašyti_darbą.doc

 


BA baigiamųjų darbų tvarka FLF_Baig_darbu_tvarka_2018-10-30.pdf

LIETFIL BA darbų tvarkos priedas LietFil_Priedas_prie_Baig_darbu_tvarkosSPK_galutinis.pdf

 Studijų komiteto patvirtintos bakalauro darbų rengimo gairės – Reikalavimai_stud_darbams.pdf

{/sliders}

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos