2018

• Išleistos dvi mūsų kolegės, Skandinavistikos centro docentės A. Mickūnaitės Griškevičienės parengtos knygos: „Norvegų kalbos gramatika“ (perleistas 2012 m. leidimas) ir „Norvegų-lietuvių kalbų žodynas“ (pirmasis leidimas, ką tik iš spaustuvės!).
  • Kviečiame į prof. PER THOMAS ANDERSEN (Oslo universitetas) paskaitas Ketvirtadienį, gruodžio 13 d., 9.00 and 11.00, „Šiuolaikinės norvegų literatūros tendencijos“, 314AB. Paskaitos vyks norvegų kalba.
  • Gruodžio viduryje pasirodys doc. Dr. Aurelijos Mickūnaitės Griškevičienės leidiniai „Norvegų–lietuvių kalbų žodynas“ ir papildytą ir atnaujintą „Norvegų kalbos gramatiką“
  • Kviečiame į prof. Sauliaus Pivoro seminarą ,,Stokholmo burmistras Carlas Lindhagenas ir jo veikla siekiant Šiaurės ir Baltijos šalių sąjungos (1918-1942 m.)”. Paskaita bus skaitoma lietuvių kalba ir vyks š.m. gruodžio 7 d. 15 val. Skandinavistikos centro 402 aud.
  • Kviečiame į išskirtinio prof. Axel Holvoet  inauguracinė paskaita „Universaliosios gramatikos beieškant“ (spalio 23 d. 17.30 val. Mažojoje Auloje, Universiteto g. 3)
  • Kviečiame į danų reperio Per Vers perfomansą-paskaitą “Sprogshow” [Kalbos šou]. Data: spalio 23 Laikas: 13:00 Vieta: V. Krėvės aud.
  • Welcome to Ringailė Trakymaitė’s (doctoral student, supervisor prof. A. Holvoet) presentation “On the structure of the definite Lithuanian noun phrase in comparison to Swedish”. Monday, the 24th of September, at 3 PM in 402. Language – English
  • 2018 m. įvedinių paskaitų programa
  • Birželio 15 d. 15.00 vyks skandinavistikos centro posėdis. Tema – Birutes Spraunienės "Praktines danų gramatikos" svarstymas. Recenzentas - Aurelija Mickūnaitė-Griškevičienė.
  • Birželio 13-14 d. vyks bakalauro studentų darbų gynimai. Gynimų grafikas
  • Gegužės 4-7 d. Skandinavistikos centre lankysis Carita Rosenberg-Wolff iš Helsinkio universiteto. Viešnia pirmo kurso švedų k. studentams skaitys paskaitas apie švedų kalbą Suomijoje, Suomijos švedų istoriją ir kultūrą.
  • Kviečiame į Skandinavistikos centro studentų konferenciją, 2018 balandžio 27 d.
  • Kviečiame pasitikti pavasarį su Šv. Valpurgijos švente!
  • Apie paskaitų ciklą "Ecocriticism in Contemporary Nordic Literature"
  • Vilniaus universitetas ir Švedijos ambasada Vilniuje kviečia į parodos „Raoulis Wallenbergas: aš neturiu kito pasirinkimo“ atidarymąbalandžio 10 d. (antradienį) 11 val.
  • Kviečiame į muzikologo dr. Giedriaus Alkausko viešą paskaitą „Nepripažintų genijų būna: kompozitorius Louisas Glassas (1864–1936) ir vėlyvasis danų Romantizmas“, balandžio 13 d. 13 val. Paskaitos vieta: Donelaičio auditorija.
  • Kovo 23 d. Skanvinavistikos centre, Dr. Solveiga Armoškaitė skaitys paskaitą "Fieldwork adventures: how to succeed and fail often and well"
  • Kviečiame į Dr. Solveigos Armoškaitės paskaitos
  • "Ecocriticism in Contemporary Nordic Literature" Skandinavistikos centre - 2018 m. kovo 15 ir 16 d.
  • Kviečiame į Baltijos kalbų ir kultūrų instituto kalbotyros seminarų ciklą.
    Vasario 23 d., 15 val. prof. Axelis Holvoetas kalbės apie nedirektyvinius imperatyvus.
    Kovo 2 d., 15 val. dr. Vladimiras Panovas, BKKI podoktorantūros stažuotojas, kalbės apie sakinio dalelytes Eurazijos kalbose.
    Vieta - Skandinavistikos centro 402 aud.
  • Welcome to the open lecture with the Swedish author Lena Andersson on Friday the 23rd of February, 15.00, room 314A-B. Two novels are translated into Lithuanian: Be įsipareigojimų (Utan personligt ansvar) and Estera: romanas apie meilę (Egenmäktigt förfarande: en roman om kärlek). The lecture will be held in English language and open to all.
  • Kviečiame registruotis į gretutines studijas Skandinavistikos centre. Platesnė informacija.

2015

Išleistos dvi mūsų kolegės, Skandinavistikos centro docentės A. Mickūnaitės Griškevičienės parengtos knygos:  „Norvegų kalbos gramatika“ (perleistas 2012 m. leidimas) ir „Norvegų-lietuvių kalbų žodynas“