Vokietijos Bundestago tarptautinė Parlamento stipendija

2019-07-25

Paraiškų priėmimo terminas: 2019-08-31

Daugiau informacijos >>

Europos teisės vasaros mokykla vokiečių ir prancūzų kalbomis

2019-05-16

Kviečiame registruotis į Europos teisės vasaros mokyklą, kuri vyks vokiečių ir prancūzų kalbomis VU Filologijos fakultete 2019 m. birželio 26 - liepos 3 d.
Mokyklą rengia VU Teisės fakulteto teisininkai kartu su partneriais - Frankfurto prie Maino J. W. Goethe (Vokietija) ir Paryžiaus Nanterre (Prancūzjija) universitetais.

Vokiečių filologijos studentai Goethe‘s institute Vilniuje

2019-05-14

Vokiečių filologijos studijų programos pirmo kurso studentai lankėsi Goethe‘s institute Vilniuje, kur Kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja studentams pristatė Goethe‘s instituto istoriją ir veiklą, po to vyko įdomi diskusija apie kalbų mokymąsi ir daugiakalbystę.

DSC 1295

Vokiečių filologijos studentės Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiadoje ir konkurse Šilutėje

2019-05-07

Š.m. gegužės 3-4 dienomis vykusioje Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiadoje ir konkurse Šilutės Vydūno gimnazijoje organizatoriams noriai talkino Vokiečių filologijos III kurso studentės Elzbieta Sadeckaitė ir Vilija Valaitė. Renginio metu studentės prisidėjo prie mokinių rašymo užduoties vykdymo, vedė mokinių projektinių darbų pristatymus, surinkusios mokinių atsiliepimus apie renginį, papuošė jais gimnazijos lentą bei viso renginio metu maloniai padėjo mokiniams kilus neaiškumams.
Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiadą ir konkursą 2019 metais organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Goethe`s institutas Lietuvoje bei Šilutės Vydūno gimnazija.
Nuotraukoje prie registracijos stalelio laukiančios atvykstančių olimpiados dalyvių mūsų III kurso studentės Elzbieta Sadeckaitė ir Vilija Valaitė kartu su Šilutės Vydūno gimnazijos mokinėmis.

DSCF4368 copy

Nauja „Erasmus“ bendradarbiavimo sutartis su Miunsterio universitetu

2019-04-01

2019 m. kovo mėnesį Filologijos fakultetas pasirašė Erasmus+ bendradarbiavimo sutartį su Miunsterio universiteto Germanistikos institutu. Be įprasto studentų ir dėstytojų mobilumo skatinimo, šioje sutartyje numatyta ir studentų praktikos galimybė. Vokiečių filologijos programos studentės ( ai) gali teikti paraiškas dviem praktikos rūšims:

1) Praktika Germanistikos instituto „Sakytinės kalbos“ laboratorijoje (vadovė – Prof. Susanne Günthner): https://www.uni-muenster.de/FoGS/. Čia galima sužinoti, kaip renkama, transkribuojama ir parengiama tyrimui sakytinės kalbos medžiaga.

2) Praktika Miunsterio universiteto tarptautinių ryšių skyriuje, padedant koordinuoti atvykstančius Erasmus studentus.

Praktikos vietų skaičius ribotas, todėl paraiškas reikėtų teikti prieš metus.

Dėl daugiau informacijos galima kreiptis į Germanistikos instituto Erasmus koordinatorę Albina Haas erasgerm et uni-muenster.de.

„Dalykinės teisės kalbos“ magistro studijų programos studentės ir dėstytojos lankėsi Lietuvos Aukščiausiajame Teisme

2019-04-01

2019 m. kovo 26 d. popietę VU Filologijos fakulteto magistro studijų programos „Dalykinė teisės kalba (anglų/vokiečių)“ studentės ir dėstytojos lankėsi Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Grupę iš universiteto pasitiko Dovilė Bružaitė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko konsultantė, ir surengė ekskursiją po teismo rūmus – teismo posėdžių sales, teisėjų darbo erdves, kameras teismo pastato rūsyje ir biblioteką. Mintimis apie teisėjo darbą, teisės kalbos vaidmenį ir žodžio galimybes gyvai dalinosi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Tomas Šeškauskas, o apie teismo kalbos redaktorių darbo specifiką, iššūkius ir uždavinius pasakojo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo kalbos redaktorė Janina Grigaitė.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas po apsilankymo tapo pažįstamas ir kvietė ateityje vėl sugrįžti ir domėtis teismo veikla, aktualia studijuojant MA studijų programoje „Dalykinė teisės kalba“.

Daugiau informacijos besidomintiems MA studijų programa "Dalykinė (teisės) kalba", kuri dėstoma anglų arba vokiečių kalba, rasite čia>>

studenciu apsilankymas teisme

Kviečiame dalyvauti „Idėjų festivalyje“

2019-02-28

Kviečiame registruotis į Alpbacho Europos Forumo organizuojamą „Idėjų festivalį“, kuriame susitinka studentai iš įvairių Europos šalių. Festivalis vyks š.m. rugpjūčio 14 – 30 dienomis Alpbache, Austrijoje. Paraiškas stipendijoms gauti galima teikti iki š.m. kovo 29 d. Renginio kalba – vokiečių/anglų.

daugiau informacijos>>

Nauja programa ketvirto semestro studentams: trumpa praktika „Germanistika ir profesija“

2019-02-19

Ketvirto semestro studentai germanistai nuo 2018 m.  turi galimybę atlikti vienos/dviejų dienos/ų praktiką ir susipažinti su savo srities profesinėmis galimybėmis. Studentai praleidžia visą darbo dieną su pasirinktos įmonės ar įstaigos darbuotoju. Tokio vizito metu tiesiogiai susipažįstama su darbo pobūdžiu ir vokiškai kalbantiems darbuotojams keliamais reikalavimais.

Ši trumpa praktika yra naujas Vokiečių filologijos katedros projektas skirtas antro kurso studentams, suteikiantis galimybę  dar studijų metu pažinti darbo rinkos poreikius ir planuoti savo būsimą karjerą. Studentai gauna užduotį paruošti pranešimą apie įmonę ar įstaigą, kurioje jie atliko trumpą praktiką, jos darbuotojus, jų darbo pobūdį. Prezentacijų šiuolaikinės vokiečių kalbos dalyko seminare metu dalyvauja potencialūs darbdaviai ir ekspertai, galintys kompetentingai pakomentuoti naujausias darbo rinkos tendencijas.

Puslapis 1 iš 11