Filologijos fakultete viešėjo profesorius Hansas-Jürgenas Schingsas (Berlyno laisvasis universitetas)

2019-10-17

Spalio 15 d. Vokiečių kalbos dienų metu Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) ir Vokiečių filologijos katedros iniciatyva Vilniaus universitete Filologijos fakultete profesorius Hansas-Jürgenas Schingsas (Berlyno laisvasis universitetas) skaitė plačiajai visuomenei skirtą paskaitą „Faust und die Schöpfung“.

IMG 2019 copy

Filologijos fakultete vyko tarptautinė mokslinė konferencija

2019-10-16

Spalio 11-12 d. Vilniaus universitete Filologijos fakultete vyko Vokiečių filologijos katedros surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Stabiliųjų junginių tyrimai ir mokymas(is): frazeologizmai, kolokacijos ir kita. Saulių Lapinską (1954-2014) prisimenant“. Konferencijoje pranešimus skaitė frazemų tyrėjai iš 10 pasaulio šalių. Tai – taip pat vienas iš šių metų Vokiečių kalbos renginių.

IMG 2870IMG 2874

Filologijos fakultete vyksta Vokiečių filologijos katedros organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija

2019-10-11

Spalio 11-12 d. VU Filologijos fakultete vyksta Vokiečių filologijos katedros rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Stabiliųjų junginių tyrimai ir mokymas(is): frazeologizmai, kolokacijos ir kita. Saulių Lapinską (1954-2014) prisimenant“.

Konferencijos programa

Apie https://www.flf.vu.lt/institutai/bkki/bkki-naujienos

Lea Hoffmann (Duisburgo-Eseno universitetas) pranešimas

2019-10-10

2019 m. spalio 14 d., pirmadienį, 9:00 val. K3 aud. Lea Hoffmann iš Duisburgo-Eseno universiteto pagal GIP programą skaitys pranešimą "Vom Wort zum Wörterbucheintrag".

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Prof. Hans-Jürgen Schings (Berlyno laisvasis universitetas) paskaitos

2019-10-09

Vokiečių kalbos dienų metu Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) Filologijos fakultete organizuoja šias paskaitas:

Pirmadienį, spalio 14 d. 15 val.

Prof. Hans-Jürgen Schings (Berlyno laisvasis universitetas): Einführung in Goethes Faust-Dramen. Moderuoja: Dr. Alexander Mionskowski (DAAD). Vieta: Germanistikos studijų kabinetas (A9)

Antradienį, spalio 15 d. 17 val.

Prof. Hans-Jürgen Schings (Berlyno laisvasis universitetas): Faust und die Schöpfung.

Daugiau informacijos apie profesorių Hans-Jürgen Schings galite rasti čia: https://www.geisteswissenschaften.fu-berlin.de/we04/ndl/mitarbeiter_innen/prof-em/schings

Maloniai kviečiame!

8.10.2019

10.10 VU de page 001Poster DE page 001

Kalbotyros seminaras „Kolloquium Deutsche Sprachwissenschaft“

2019-10-07

2019 m. spalio 9 d. (trečiadienį), 17 val. Germanistikos studijų kabinete prof. dr. Alja Lipavic Oštir (Mariboras, Slovėnija) skaitys pranešimą „Was sagen uns die Sprachkarten der Lernenden? Eine Analyse unterschiedlicher Typen von Sprachkarten“.

Seminarą rengia „Gesellschaft für deutsche Sprache“ ir VU Vokiečių filologijos katedra. Pranešimas bus skaitomas vokiečių kalba.

Maloniai kviečiame!

Prof. dr. Rolf Parr ir dr. Thomo Küpper (Vokietija) paskaitos

2019-10-03

2019 m. spalio 7-8 d. Vokiečių filologijos katedroje viešės iš Duisburgo-Eseno universiteto pagal GIP pgrogramą atvykstantys prof. dr. Rolf Parr ir dr. Thomas Küpper. Vizito metu bus skaitomos šios paskaitos:

pirmadienį, spalio 7 d.

11 val., K. Donelaičio aud.
Prof. Dr. Rolf Parr: Preußisches Dur und baltisches Moll zwischen 1892 und 1913. Was Theodor Fontane und Eduard von Keyserling in ihrem Schreiben (nicht) gemeinsam haben

15 val., A9 aud.
Dr. Thomas Küpper: Ästethik der Banalisierung

antradienį, spalio 8 d.