Sidebar

Diskusija „Vertėjo tapsmas autoriumi: Rimantas Kmita vs. Markus Roduner apie savo vaidmenis“

2020-02-12

Vilniaus knygų mugė 2020

2020 m. vasario 21 d., penktadienį, 16:00 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Vertėjo darbas dažnai lieka nematomas plačiajai publikai. Versdamas literatūrinį tekstą ir spręsdamas kalbinius galvosūkius, vertėjas dažnai patiria metamorfozę ir pats pavirsta į autorių. O kartais verčiamas kūrinys inspiruoja naujos knygos atsiradimą.

Ilgus metus kartu dirbantys Rimantas Kmita ir Markus Roduner pažvelgs į plačiajai publikai dažnai nematomą literatūros vertėjo darbą, iššūkius, su kuriais jis susiduria, svarstys, kaip užsienio kalba kartais modeliuoja, ugdo ir drausmina gimtąją kalbą.

Šis renginys – tai dialogas tarp dviejų vertėjų, tačiau tuo pačiu ir tarp vertėjo ir autoriaus, arba dviejų autorių.

Daugiau informacijos:
https://www.goethe.de/ins/lt/lt/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21754088 
www.goethe.de/lietuva/knygumuge2020 

Diskusiją rengia: Goethe‘s institutas
Renginio partneriai: Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, VU Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Vokiečių filologijos katedra

Studentų germanistų mokslinė konferencija „Wissenschaftliche Tagung der Germanistikstudierenden 2020: Sprache und Literatur“

Vokiečių filologijos katedra 2020 m. balandžio 17 d. rengia studentų germanistų mokslinę konferenciją „Wissenschaftliche Tagung der Germanistikstudierenden 2020: Sprache und Literatur“.

Temų registracija iki vasario 10 d. (registracija pratęsta)

Santraukas (140-160 žodžių) pateikti iki kovo 10 d.

Registracijos formuliarą ir santrauką siųsti adresu

Kvietimas vokiečių kalba

Registracijos formuliaras

Kviečiame dalyvauti!

Dr. Klaus Geyer (Pietų Danijos universitetas) paskaitos

2019-12-04

2019 m. gruodžio 9-12 d. Vokiečių filologijos katedroje pagal Erasmus programą viešės dr. Klaus Geyer (Pietų Danijos universitetas). Vizito metu bus skaitomos šios paskaitos:

pirmadienį, gruodžio 9 d.

9 val., A9 aud.: Redewiedergabe im Deutschen: Sei oder nicht sei?

antradienį, gruodžio 10 d.

11 val., A9 aud.: Advodan, Deurag und Litcargus: Unternehmensnamen mit choronymischem Bestandteil

ketvirtadienį, gruodžio 12 d.

10:30 val., Vokiečių filologijos katedroje: UniStart Deutsch@NBL: Projektvorstellung

15 val., A9 aud.: Kanäle: Was man von „künstlichen Wasserstraßen“ über Deutschland lernen kann

Maloniai kviečiame!

Vokiečių filologijos katedros renginiai Berlyno sienos griūties 30-osioms metinėms pažymėti

2019-12-02

2019 m. lapkričio mėnesį Vokiečių filologijos katedra kvietė į renginius, skirtus Berlyno sienos griuvimo 30-osiomis metinėms. Jie prasidėjo lapkričio 4 d. vakarą Bochumo universiteto profesorių Dr. Silke Flegel ir Dr. Frank Hoffmann paskaitomis apie menininkų vaidmenį 1989 1990 m. virsmo laikotarpiu. Po paskaitų vykusiose diskusijose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Lansbergis. Šį renginį kartu organizavo ir Vokietijos akademinių mainų fondas (DAAD) bei Baltijos šalių ir Vokietijos aukštųjų mokyklų biuras.

Visą lapkričio mėnesį Vokiečių filologijos katedros DAAD lektorius Dr. Alexander Mionskowski organizavo filmų, kuriuose vaizduojamas Vokietijos padalijimas, gyvenimas socialistinėje VDR ir bandymai iš jos pabėgti, peržiūras: „Kruso“ (2018), „Ballon“ (2018), „Good Bye Lenin“ (2003) ir „Das Leben der Anderen“ (2006).

Renginių ciklą vainikavo lapkričio 28 d. popietę oficialiai atidaryta plakatų paroda „Nuo Taikiosios revoliucijos iki vieningos Vokietijos“, kurią taip pat inicijavo Dr. Alexander Mionskowski. Paroda, kurios koncepciją sukūrė Federalinis Vokietijos vieningosios socialistų partijos (SED) diktatūros tyrimų fondas, atspindi svarbiausius prieš 30 metų įvykusius politinius įvykius ir pristato juose dalyvavusias asmenybes. Šiuo metu plakatų tekstai jau yra išversti ir į lietuvių kalbą – vertimus atliko Vokiečių filologijos pagrindinių ir gretutinių studijų I ir II kursų studentės bei studentai.

Dalinamės parodos atidarymo akimirkomis.

paroda 9paroda 4

VU Filologijos fakulteto mokslininkės vykdo studentų darbų fraziškumo tyrimą

VU Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos, Lituanistinių studijų ir Vokiečių filologijos katedrų mokslininkės vykdo VLKK remiamą studentų darbų fraziškumo tyrimą (plačiau žr. Fraziškumas >) ir kuria interaktyvųjį frazemų sąvadą.

Apie atliekamą tyrimą ir kuriamą produktą Lietuvos radijo laidoje „Ryto allegro“ (2019-11-20) pasakoja Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Vokiečių filologijos katedros docentė dr. Skaistė Volungevičienė. Fakulteto bendruomenė kviečiama klausytis pokalbio nuo 41.33 min.

LRT mediatekos įrašas >

Paroda: Nuo Taikiosios revoliucijos iki vieningos Vokietijos

2019-11-13

Paroda: Nuo Taikiosios revoliucijos iki vieningos Vokietijos

VU Filologijos fakultete, koridoriuje prie Germanistikos studijų kabineto (A9 aud.) eksponuojama plakatų paroda apie Berlyno sienos griuvimo priešistorę ir Vokietijos susivienijimą.

Domus philologiae pastate iškabinti plakatai pasakoja apie svarbius istorinius įvykius laikotarpiu nuo 1989 m. gegužės iki 1990 m. spalio mėn. Paroda supažindina su iškiliomis asmenybėmis, reikšmingomis situacijomis ir įvykiais Rytų Vokietijoje, kurie reiškė nepritarimą Vokietijos padalijimui. Pateikiama informacija apie protestą dėl Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) savivaldos rinkimų duomenų klastojimo, apie pabėgimų bangą vasarą ir apie masinius protestus rudenį, parklupdžiusius Vokietijos vieningosios socialistų partijos (SED) diktatūrą. Paroda atskleidžia faktus apie Rytų Vokietijos demokratėjimo procesą, Rytų ir Vakarų vokiečių solidarumą ir užsienio politikos kryptis iki pat Vokietijos susivienijimo.

Palaipsniui bus pateikiamas plakatų teksto santraukų vertimas į lietuvių kalbą.

Paroda įgyta Vokietijos akademinės mainų tarnybos (DAAD) lėšomis Vokiečių filologijos katedros DAAD lektoriaus dr. Aleksandro Mionskovskio iniciatyva.

Paroda veikia nuo 2019-11-13 iki 2019-12-04.

aroda

Vokiečių filologijos studentės dalyvavo studentų-germanistų susitikime Kaune

2019-11-13

2019 m. lapkričio 8-10 d. Vytauto Didžiojo universitete (Kaune) vyko Pabaltijo studentų-germanistų susitikimas, kuriame dalyvavo VU Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos IV kurso studentės Elzbieta Sadeckaitė ir Vilija Valaitė. Susitikimo metu studentės kartu su kitais dalyviais iš Kauno, Tartu ir Talino klausėsi paskaitų tarpkultūrinės kompetencijos tema, diskutavo apie tarpkultūrinės kompetencijos sampratą ir jos kaitą šių dienų darbo rinkoje. Įdomu buvo tarpkultūrinės komunikacijos idėją išbandyti ir praktiškai, dirbant mišriose studentų iš Lietuvos ir Estijos grupėse. 

DSC 0334

 

DSC 0357

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos