Sidebar

„Žiniasklaidos tekstų žanrų“ kurso studentės apsilankė „Lietuvos ryto“ redakcijoje

2021-10-06

„Žiniasklaidos tekstų žanrų“ dalyką vokiečių kalba pasirinkusių VU Filologijos fakulteto studenčių germanisčių ir anglisčių grupė kartu su Vokiečių filologijos katedros dėstytoja Vaiva Žeimantiene apsilankė dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcijoje. Su redakcija ir žurnalistų darbu studentes supažindino interneto portalo lrytas.lt redaktorius Tautvydas Mikalajūnas. Po ekskursijos po „Lietuvos ryto“ redakcijos pastatą redaktorius pasakojo apie naujienų ir žurnalistinio darbo svarbą, žiniasklaidos ir socialinių tinklų vaidmenį informacijos sklaidai. Patirtimi apie praktinį žurnalistų darbą, galimybes ir publicistinio vertimo niuansus dalijosi žurnalistė-vertėja Ona Kacėnaitė. Artimiau su „Lietuvos ryto“ pasauliu studentės galės susipažinti perskaitę „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus Gedvydo Vainausko knygą „Redaktoriaus testamentas. Dviejų epochų užkulisiai“ (2021), kuri buvo įteikta visoms apsilankiusioms redakcijoje.

LR

„Vokiečių filologijos“ programos studentei Kamilei Pavydytei - Prezidento Antano Smetonos stipendija

2021-07-05

Vieną iš vardinių penkių Prezidentų – Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko – stipendijų ateinantiems mokslo metams už puikius akademinius pasiekimus gavo Kamilė Pavydytė, VU Filologijos fakultete studijuojanti vokiečių filologiją. Kamilei Pavydytei skirta Prezidento Antano Smetonos stipendija.

Vokiečių filologijos specialybės bakalauro studijų pakopos studentė Kamilė Pavydytė yra viena iš geriausių kurso studenčių. Nuo pat pirmojo kurso Kamilė Pavydytė išsiskiria savo gyvu domėjimusi dėstomais dalykais, aktyviu dalyvavimu paskaitose ir seminaruose, kokybiškai parengiamais rašto darbais bei reikliu požiūriu į save ir aukštais sau keliamais reikalavimais.

2018 metų spalį, dar būdama pirmojo kurso studentė, kaip klausytoja ir pagalbininkė dalyvavo Baltijos germanistų dienose. Tapusi II kurso studente Vokiečių filologijos katedros dėstytojus nustebino pareiškusi pageidavimą dalyvauti tarptautinėje studentų germanistų mokslinėje konferencijoje, nors joje paprastai dalyvauja IV ir vos keli III kurso studentai. Kamilės prašymas buvo patenkintas ir 2020 metų balandį MS Teams platformoje vykusioje studentų germanistų konferencijoje Kamilė Pavydytė perskaitė pranešimą tema „Wörter griechischen Ursprungs in der deutschen Sprache“ (Graikų kilmės žodžiai vokiečių kalboje).

LMT 2020 skelbiamame studentų semestro metu atliekamos mokslinės praktikos konkurse Kamilei Pavydytei pavyko laimėti mokslinės praktikos stipendiją. Šios praktikos metu Kamilė nagrinėjo visiškai neištirtą elektroninės lietuvių ir vokiečių kalbų leksikografijos temą, surado ir ištyrė visus prieinamus elektroninius vokiečių ir lietuvių kalbų žodynus, jų medžiagą, struktūrą ir įvertino kokybę. Mokslinės praktikos metu atlikto tyrimo rezultatai buvo pristatyti 2021 m. Tarptautinėje studentų germanistų mokslinėje konferencijoje, pagal pranešimo medžiagą parengtas straipsnis publikuotas Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos žurnale „Miteinander“1/2021 (62).

KamilePavydyte

Bakalauro diplomai "Vokiečių filologijos" programos absolventėms

2021-06-28

Sveikiname BA studijų programos "Vokiečių filologija" absolventes, sėkmingai baigusias bakalauro studijas Vilniaus universitete. 2021 m. BA "Vokiečių filologijos" programą baigė 19 studenčių. Visoms šių metų laidos germanistėms linkime sėkmės ir puikios tolesnės karjeros.

Nuotraukoje: Akimirka iš diplomų teikimo šventės

absolventes 1

Kursai istorikams "Mokslo vokiečių kalba"

Liepos 3 d. Vilniaus universitete prasideda intensyvūs 32 val. istorikėms ir istorikams skirti kursai „Mokslo vokiečių kalba“. Siekti užsibrėžto tikslo ir tobulinti vokiečių kalbos žinias jiems padės net keturi Vokiečių filologijos katedros kolegos: dr. Justina Daunorienė, dr. Daumantas Katinas, docentė dr. Eglė Kontutytė ir docentė dr. Lina Plaušinaitytė.

Vasaros kursus finansuoja Vokietijos akademinių mainų tarnyba (vok. DAAD) iš „Sur-Place Kurse und Fachsprachenkurse in Ostmittel-, Südost- und Osteuropa sowie dem Kaukasus und Zentralasien 2021“ programos lėšų. Projekto idėjos autorius ir vadovas dr. Alexander Mionskowski, projekto koordinatorė docentė dr. Skaistė Volungevičienė.

IN MEMORIAM Bronislava Matulaitytė (1935–2021)

Atsisveikiname su Bronislava Matulaityte (1935–2021), ilgus metus dirbusia VU Vokiečių filologijos katedroje vokiečių kalbos ir vokiečių kalbos gramatikos dėstytoja.

1954–59 m. Bronislava Matulaitytė studijavo vokiečių kalbą ir literatūrą Vilniaus V. Kapsuko universitete. Po to vienerius metus mokytojavo Širvintų rajono Čiobiškio vidurinėje mokykloje. 1960–62 m. dirbo Mokyklų tyrimo institute laborante. Nuo 1962 m. B. Matulaitytė dirbo Vilniaus V. Kapsuko universitete Užsienio kalbų katedroje ir dėstė vokiečių kalbą Istorijos-filologijos, Teisės ir Ekonomikos mokslų fakultetuose. Vokiečių filologijos katedroje B. Matulaitytė dirbo nuo 1973 m., dėstė praktinę vokiečių kalbą, gramatiką, leksikologiją, vadovavo studentų kursiniams ir diplominiams darbams.

Šiuo metu Vokiečių filologijos katedroje dirbantys dėstytojai taip prisimena savo buvusią kolegę ir mokytoją: „... išraiškinga dėstytoja, įdomi asmenybė, katedros istorijos dalis...“, „... be galo maloni, gera ir labai išmintinga dėstytoja buvo...“, „dėstytoja buvo įdomus, turintis nuostabų humoro jausmą ir labai geranoriškas žmogus“.

Atsisveikinti su Brone Matulaityte galima trečiadienį, birželio 30 d., nuo 9:00 val. – urna bus pašarvota Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.
Šv. Mišias 10:00 val. bažnyčioje laikys Universiteto Kapelionas E. Puzynia.

Su liūdesiu
Vokiečių filologijos katedra

Bronė Matulaitytė copy

Tarptautinis projektas „Germanistik Digital“

Nuo 2021 m. gegužės mėn. VU Vokiečių filologijos katedra pradėjo įgyvendinti projektą „Germanistik Digital“ (Projekto Nr. 2020-1-SK01-KA226-HE-094271). Tai – Europos Sąjungos finansuojamas Erasmus + programos projektas, koordinuojamas Trnavos Šv. Kirilo ir Metodijaus universiteto (Slovakija).

Projekto vykdytojai Lietuvoje – dr. Daumantas Katinas ir doc. dr. Eglė Kontutytė. Projekto administratorė – doc. dr. Skaistė Volungevičienė.

Projekto tikslas – parengti germanistikos studijų internetinius kursus negimtakalbiams studentams bei metodines šių kursų rekomendacijas.

Projekto partneriai – Jano Evangelisto Purkino universitetas Usti nad Laboje (Čekijos Respublika), Ventspilio aukštoji mokykla (Latvija), Belgrado universitetas (Serbija), Mariboro universitetas (Slovėnija).

Projekto trukmė – 2021-05-01 – 2023-04-30

Projekto aprašymas Erasmus+ platformoje 

GeDi Logo   Erasmus Logo

Pranešimas „Konzeptuelle Frames als Architektur eines Online-Lernerlexikons"

Š. m. gegužės 20 d., ketvirtadienį, Vokiečių kalbos draugija (GfdS, Gesellschaft für deutsche Sprache e.V.) ir VU Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos katedra organizuoja Hamburgo universiteto profesorės dr. Heike Zinsmeister ir Belqis Aimaq pranešimą „Konzeptuelle Frames als Architektur eines Online-Lernerlexikons anhand des Beispiels RUBIN für Deutsch-Dari: Möglichkeiten und Herausforderungen“.

„Studentas vienai dienai“ – su vokiečių kalba

2021 m. balandžio 26 d.

Balandžio 19–30 d. Vilniaus universitetas kviečia visus moksleivius pabūti studentais ir, išsirinkus dominančią paskaitą, dalyvauti virtualiame renginyje „Studentas vienai dienai“. Moksleivės ir moksleiviai iš įvairių miestų dalyvavo ir vokiečių kalbos paskaitose.

Balandžio 20 d. Vokiečių filologijos katedros asistentė dr. Justina Daunorienė kvietė moksleivius į paskaitą „Vokiečių kalba pasaulyje: paplitimas, paveldas, kontaktai“. Svečių seminare buvo ir iš Vokietijos, ir iš įvairių Lietuvos mokyklų – Šiaulių, Ignalinos, Vilniaus.

Balandžio 22 d. Vokiečių filologijos katedros docentė dr. Skaistė Volungevičienė moksleiviams surengė pirmąją vokiečių kalbos paskaitą. Buvo smagu susitikti su tais, kuriems ši pamoka – pirmoji pažintis su vokiečių kalba, ir tais, kurie šios kalbos jau mokosi. Dalyviai rungėsi viktorinoje, bandydami atspėti, kiek raidžių sudaro ilgiausią vokiečių kalbos žodį, kokio pločio yra Reutlingeno mieste esanti siauriausia gatvė pasaulyje ar kuriame mieste įsikūręs seniausias pasaulio zoologijos sodas. Galime pasveikinti viktorinos nugalėtojas: Jovilę, Laurą ir Ievą! Per paskaitą moksleiviai mokėsi skaityti vokišką tekstą ir prisistatyti vokiškai, vėliau dėstytoja atsakė į visus moksleiviams kilusius klausimus ir diskutavo apie juos dominančias, su vokiečių kalba susijusias, veiklas.

Sakome AČIŪ visiems dalyvavusiems ir tikimės dar susitikti. Kas žino, gal jau šį rugsėjį vienoje iš VU Filologijos fakulteto auditorijų 😊

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos