Sidebar

Vokietijos ambasada Vilniuje kaip galimas darbdavys

2023-03-10

2023 m. kovo 13 d., pirmadienį, 17 val., Germanistikos studijų kabinete (A9), Salomėja Pranckienė (Vokietijos ambasada) pristatys Vokietijos ambasadą kaip galimą darbdavį, studentams papasakos apie savo darbą šioje įstaigoje ir atskleis, su kokiais žymiais Vokietijos politikais ji susipažino atlikdama savo pareigas. Po pranešimo p. Pranckienė atsakys į studentų klausimus.

Straipsnis>>>

Vokiečių įmonės ''Kubermatic" pristatymas

2023-03-10

Vokiečių įmonė "Kubermatic" studentams ir studentėms iš Lietuvos siūlo ne tik praktikos ar bakalauro darbo rengimo įmonėje galimybes, tačiau ir darbo vietas. Savo prezentacijoje ponia Weinaug pristatys įmonę ir atsakys į susitikimo dalyvių klausimus.

Kada? Antradienį, 2023 m. kovo 14 d., 18 val.

Kur? MS Teams platformoje šia nuoroda>>>

Straipsnis>>>

Pranešimas metodinėje-praktinėje konferencijoje mokytojams „CLILiG@Litauen“

2023-03-04

 

2023 m. vasario 23–24 d. Vilniaus licėjuje vykusioje metodinėje-praktinėje konferencijoje mokytojams „CLILiG@Litauen“ dalyvavo Vokiečių filologijos katedros docentė dr. Skaistė Volungevičienė ir skaitė pranešimą „Matematika kasdienybėje ir dar užsienio kalba: ar to tikrai reikia?“. Dėstytoja pasidalino ERASMUS+ projekto „Problemomis grįsto IDKM taikymas mokant(is) kitos nei anglų užsienio kalbos“ patirtimi. Daugiašalį projektą 2018–2021 m. vykdė Lietuvos, Slovakijos ir Slovėnijos universitetų germanistai ir rusistai bei gimnazijų vokiečių ir rusų kalbų mokytojai.

Goethe pranesimas

Prof. dr. Heikes Zinsmeister (Hamburgo universitetas) Vokiečių kalbotyros seminaro pranešimas

2023-02-23

Vokiečių filologijos katedra maloniai kviečia į Vokiečių kalbotyros seminaro ir GfdS (Gesellschaft für deutsche Sprache) organizuojamą prof. dr. Heikes Zinsmeister pranešimą vokiečių kalba „ChatGPT & Co. — Chancen und Herausforderungen von KI-basierten Tools für Forschung und Lehre“.

Pranešimas vyks š. m. kovo 1 d., trečiadienį, 15:00-16:30 val. 107 aud.

Pranešimo anotacija vokiečių kalba:

Das automatische Dialogsystem ChatGPT kann auf Deutsch sinnvolle Antworten auf unterschiedlichste Anfragen geben, verschiedene Textsorten generieren — bei Bedarf auch differenziert nach Sprachniveau. In meinem Vortrag greife ich die aktuelle Diskussion im Hochschulkontext auf: Wo liegen Chancen, aber auch Gefahren durch ChatGPT und ähnliche Tools, die auf künstlicher Intelligenz basieren? Wie können sie als Arbeitshilfe für Lehrende oder in der Unterrichtsgestaltung eingesetzt werden? Neben konkreten Umsetzungsbeispielen für die Germanistik, werde ich einführend Grundlagen der Funktionsweise von ChatGPT skizzieren.

Dalyvavimo nuoroda norintiems pranešimo pasiklausyti nuotoliu>>>

Daugiau informacijos rasite:

Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytojo apdovanojimas skirtas mokytojai iš Jonavos

2023-02-03

Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytoja šiemet išrinkta Jurgita Skamaročienė, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja ekspertė.

Šį apdovanojimą inicijuoja Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas ir, bendradarbiaudamas su partneriais UAB „Stevila“, UAB „Reiz-Tech“, Vokietijos ambasada Vilniuje, Goethe’s institutu Lietuvoje, Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija ir DAAD alumnų klubu, įteiks jį jau antrą kartą.

Šiais metais buvo įsteigtas ir Vokietijos ambasados Vilniuje prizas. Už ypatingą motyvaciją daryti pokytį vokiečių kalbos ugdyme ir nuolatinį dalyvavimą kasmetinėse Vokiečių kalbos dienose jis skirtas Vilniaus Karoliniškių gimnazijos vokiečių kalbos mokytojai Irenai Vysockajai.

Nuoširdžiai sveikiname laureates, linkime įkvėpimo ir motyvuotų mokinių, norinčių mokytis vokiečių kalbos!

Kasmetinis Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytojo apdovanojimas skiriamas mokytojoms ir mokytojams už aktyvią pastarųjų metų pedagoginę, organizacinę ir kūrybinę veiklą – vokiečių kalbos mokymą(si), tarpkultūrinį pažinimą ir daugiakalbystės sklaidą.

Pasak dr. Vaivos Žeimantienės, VU Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos katedros vedėjos, šiuo apdovanojimu norima padėkoti vokiečių kalbos mokytojams ir mokytojoms už jų darbą bei paskatinti vokiečių kalbos mokymą(si) mokyklose.

Lietuvos mokyklų bendruomenių nariai, švietimo įstaigų ir asociacijų atstovai, taip pat vokiečių kalbos mylėtojai 2022 m. spalio-gruodžio mėn. buvo kviečiami nominuoti pretendentes ir pretendentus apdovanojimui. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanės sudaryta komisija sulaukė anketų su vokiečių kalbos mokytojų vardais iš įvairių Lietuvos vietų: Jonavos, Kauno, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šiaulių, Ukmergės ir Vilniaus.

Lietuvos Metų vokiečių kalbos mokytojo apdovanojimas ir rėmėjų dovana Jurgitai Skamaročienei bus įteikti 2023 m. vasario 10 d. 12 val. Jonavos Justino Vareikio progimnazijoje (Chemikų g. 138, Jonava). Visus nominuotus mokytojus pasieks jiems skirtos atminimo dovanos.

 

Daugiau informacijos apie Metų vokiečių kalbos mokytojo/-os apdovanojimą rasite čia>>>

 

Dr. Julios Hübner ir dr. Sarah’os Ihden Vokiečių kalbotyros seminaro pranešimas

2023-02-08

Maloniai kviečiame į Vokiečių kalbotyros seminaro ir GfdS (Gesellschaft für deutsche Sprache) organizuojamą dr. Julios Hübner ir dr. Sarah’os Ihden (Hamburgo universitetas) pranešimą vokiečių kalba „Formelhafte Sprache in historischer Wissens- und Gebrauchsliteratur“.

Pranešimas vyks š. m. vasario 15 d., 13:00 val., Germanistikos studijų kabinete (A9 aud.).

Daugiau informacijos rasite čia>>>

Germanistikos katedrų partnerystės programa „Tekstynų didaktika ir tekstynais grįsti bendrosios ir dalykinės kalbos stabiliųjų junginių tyrimai"

2023-02-10

Maloniai kviečiame į dr. Julios Hübner ir dr. Sarah’os Ihden (Hamburgo universitetas) pranešimus:

pirmadienį, vasario 13 d., 15:00 val., A9 aud.
Julia Hübner ir Sarah Ihden: „Skaitmeniniai kalbų tyrimo įrankiai“ (vokiečių kalba)

antradienį, vasario 14 d., 09:00 val., A9 aud.
Julia Hübner: „Frühneuzeitliche Fremdsprachenlehrwerke als Quelle für die historische Linguistik“

penktadienį, vasario 17 d., 11:00 val., A9 aud.
Sarah Ihden: „Variation im Gebrauch von bezweifeln mit Konjunktionalsätzen“

 

Kompetencijų tobulinimo seminaras „Skaitmeniniai įrankiai užsienio kalbos pamokoje: ateities kompetencijų link“

2023-01-11

Vokiečių filologijos katedra kviečia esamus ir būsimus vokiečių kalbos mokytojus į kompetencijų tobulinimo seminarą „Skaitmeniniai įrankiai užsienio kalbos pamokoje: ateities kompetencijų link“, kuris vyks sausio 27 d. 10 val. Jo metu bus pristatyti tarptautinio Erasmus+ projekto DUO rezultatai. Daugiau informacijos čia >>>

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos