Sidebar

Doktorantūra

 

Doktorantūra – trečiosios pakopos studijos, doktorantai – trečiosios studijų pakopos studentai ir tyrėjai. Doktorantūros paskirtis – rengti mokslininkus, kurie gebėtų savarankiškai atlikti mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros darbus bei spręsti mokslo problemas.

Doktorantūros studijos Vilniaus universitete yra populiarios, kiekvienais metais vyksta stojančiųjų į doktorantūrą konkursas. Doktorantūros studijos universitete orientuotos į studijų kokybę, lankstų studijų proceso organizavimą, mokslinės aplinkos formavimą. Universitetų akademiniuose padaliniuose kasmet atnaujinama eksperimentinė bazė – tai sudaro geresnes sąlygas doktorantams vykdyti mokslinius tyrimus. Doktorantai tobulina savo žinias seminaruose, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, moksliniuose projektuose, dirba pedagoginį darbą. Vilniaus universitetas turi jungtinės doktorantūros patirties su Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos universitetais.

 

Priėmimas

Priėmimas į doktorantūrą vyksta VU nustatyta tvarka.

Moksliniai projektai doktorantūros komitetui pateikiami popierine ir elektronine forma. Atranka į doktorantūros studijas (mokslinio projekto ir pokalbio vertinimas) vyksta Fakulteto nustatytu ir viešai skelbiamu laiku. Stojantieji į doktorantūrą į pokalbį PRIVALO atsinešti mokslinių straipsnių (jei turi išspausdintų) recenzuojamuose mokslo žurnaluose kopijas ir jas pateikti komisijai.

Mokslinius projektus stojantieji doktorantūros komitetams turi pateikti birželio 10–21 dienomis. Pateikus ne visą būtiną informaciją ar ne visus reikalingus dokumentus prašymas laikomas neužregistruotu. Filologijos fakultete projektai renkami iki 2019 m. birželio 21 d. 15.00 val. Atrankos į doktorantūros studijas forma: mokslinis projektas raštu ir pokalbis. Mokslinio projekto bei pokalbio vertinimo data: birželio 27 d. 10 val. J. Balkevičiaus (Bendroji ir lyginamoji literatūra) ir V2 (Kalbotyra) auditorijose.

Projektai siunčiami adresu  (būtina atsiųsti .doc arba .docx formatu), o spausdinti ir autorių pasirašyti projektai (galima siųsti ir skanuotą variantą) pristatomi į Filologijos fakulteto dekanatą (I a.).

 

 

Stojamojo į doktorantūrą komisijos

Mokslo krypties doktorantūros komiteto 2019 m. balandžio 19 d. balsavimu (Protokolas Nr. (4.11) 180000-KI-6) patvirtintos tokios atrankos į doktorantūros studijas komisijos Filologijos mokslo krypčiai H004:

 

Studijos

Doktorantai turi 2 el. pašto dėžutes:  (taip pat ) ir 

Kadangi (darbuotojo/studento) paštas yra pasiekiamas per exchange.vu.lt, prisijungus prie savo darbuotojo paskyros, norint atidaryti studento paskyrą, reikia paspausti viršutiniame dešiniajame kampe mygtuką ir pasirinkti Atidaryti kitą pašto dėžutę (Open another mailbox) bei įvesti studentišką el. paštą.

 

Svarbūs kontaktai

VU Filologijos fakultetas

  • Doktorantūros komiteto pirmininkė prof. dr. Meilutė Ramonienė, el. p.
  • Sekretorė dr. Birutė Gudelienė, el. p.

VU Kauno fakultetas

  • Prof. dr. Danguolė Satkauskaitė, el. p. , tel. 8 37 422604, Muitinės g. 12, Kaunas.

LLTI

  • Doc. dr. Jurga Trimonytė-Bikelienė, tel. +370 656 68207, +370 686 03020, el. p.: , Antakalnio g. 6-211, Vilnius

 

Disertacijų gynimas

 

Dokumentai ir kita informacija

Visus doktorantūros komiteto protokolus galite rasti čia >

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos