Sidebar

Italų kalbotyros ir literatūros katedra

Katedros darbuotojai

Katedros vedėjasdoc. dr. Diego Ardoino

Italų filologijos studijų programos komiteto pirmininkasDoc. dr. Dainius Būrė

Italų filologijos studijų programos administratorė – Agnė Masionė

 

Italų kalbotyros ir literatūros katedros mokslininkų darbai apima labai platų filologinių tyrimų lauką: kalbotyros, literatūros, kultūrologijos, vertimo studijų sritis. Tyrėjai yra įsitraukę į ARKSI vykdomas mokslo temas Germanų, romanų ir baltų kalbų tyrimai ir Germanų, romanų literatūros ir kultūros tekstai, dalyvauja vykdant pirmosios pakopos studijų programą Italų filologiją.

Italų kalbotyros ir literatūros katedros tikslas – vykdyti sinchroninius ir diachroninius italų ir kt. kalbų raiškos ir turinio tyrimus (gramatiniai, fonetiniai, leksiniai, semantiniai ir pragmatiniai aspektai kalboje ir įvairiose jos atmainose bei tarpkalbinė jų specifika), tirti italų literatūros ir kultūros raidą Vakarų Europos literatūros ir kultūros tradicijų kontekste, literatūros krypčių, žanrų, tekstų sklaidą.

Italų kalbotyros ir literatūros katedra sieks tapti italų kalbos ir kultūros tyrimų centru Lietuvoje ir už jos ribų, sutvirtinti ryšius su Italijos universitetais, skatinti jaunų mokslininkų rengimą, doktorantų mainus ir tarptautinį bendradarbiavimą doktorantūros studijų srityje.

 

Studentams

52993815790_5e0b862d97_6k.jpg

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos