Seminaras „Santaros“ gimnazijoje

Balandžio 4 d. Lituanistinių studijų katedros doc. dr. Loreta Vilkienė dalyvavo Vilniaus „Santaros“ gimnazijos lituanistų seminare ir aptarė projekto „Kalbinių nuostatų ir mokymosi motyvacijos įtaka lietuvių kalbos mokėjimui“ (projektą rėmė VLKK) rezultatus.

Daugiau apie projektą žr. >

Doc. dr. Kinga Geben skaitė pranešimą konferencijoje Vokietijoje

2019 m. kovo 21–22 d. Bylefelde (Vokietijoje) vyko trečioji tarptautinė mokslinė konferencija „Multilingualism and Multilingual Education (ICMME19)“. Konferencijos organizatoriai – dvikalbystės ir daugiakalbystės tyrėjus jungianti asociacija „MultiLingNet“ ir Bylefeldo Taikomųjų mokslų universitetas.

Renginyje dalyvavo VU Filologijos fakulteto Taikomosios kalbotyros instituto Įvairiakalbių tyrimo centro docentė dr. Kinga Geben su pranešimu „Multilingualism among Polish Youth in Lithuania“.

Aurelijai Kaškelevičienei įteikta Lietuvos diplomatijos žvaigždė

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lituanistinių studijų katedros dėstytoja Aurelija Kaškelevičienė, daug metų dirbanti lietuvių kalbos lektore Helsinkio universitete, apdovanota Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Apdovanojimas skirtas už lietuvybės puoselėjimą, lietuvių kultūros ir istorijos garsinimą.

54214992 2107101982716749 7068777851452915712 n

TKi seminaras. Atviroji prieiga Vilniaus universitete

Taikomosios kalbotyros institutas kovo 29 d. 14.00 val. 118 aud. kviečia į seminarą „Atviroji prieiga Vilniaus universitete: aktualūs pokyčiai 2019 metais“.

Seminaro metu bus pristatyti pokyčiai, susiję su š. m. sausio 1 d. įsigaliojusiais Vilniaus universiteto atvirosios prieigos prie mokslo (meno) ir studijų darbų nuostatais, demonstruojama, kaip tinkamai užregistruoti publikacijas eLABa, atlikti paiešką ir suformuoti publikacijų sąrašus.

Pranešėjos:

• Emilija Kučinskaitė
  • Aurelija Striogienė (VU bibliotekos Mokslinės informacijos ir duomenų skyrius).

Talino universiteto profesorės Annos Vershik paskaitos

VU FLF TKI Litnuanistinių studijų katedra kviečia į Talino universiteto profesorės Annos Vershik paskaitas. Paskaitos bus skaitomos lietuvių kalba:

• pirmadienį, kovo 18 d., 13.00 val. LLS aud. „Majority and minority. Difficulties in defining linguistic minorities in Soviet settting“.
  • antradienį, kovo 19 d., 13.00 val. 118 aud.„Language ideology. Language planning, corpus planning and Hybridity“.
  • trečiadienį, kovo 20 d., 13.00 val. 113 aud. „Current sociolinguistic situation in Ukraine“.
  • ketvirtadienį, kovo 21 d., 9.00 val. ir 11.00 val. Estų aud. „Multilingualism, Multilingual speech. Code-switching and its types. the Baltic countries“.

Kviečiame dalyvauti.

TKI seminaras. Vilma Zubaitienė

VU Taikomosios kalbotyros institutas ir Lietuvių kalbos katedra kviečia į doc. dr. Vilmos Zubaitienės seminarą „Apie senuosius lietuvių kalbos žodynus trumpai: kas, dėl ko, nuo ko, arba Kas dar nepadaryta“.

Seminaras vyks kovo 15 d. 14.00 val. K. Donelaičio auditorijoje lietuvių kalba su lotynų ir vokiečių kalbų intarpais.

Mokslo sklaida

Vasario 28 d. trys TKI mokslininkai: prof. dr. Irena Smetonienė, doc. dr. Antanas Smetona ir doc. dr. Loreta Vilkienė – dalyvavo Šakių „Žiburio“ gimnazijos organizuotoje Lietuvių kalbos konferencijoje „Maža tauta su dideliu žodynu“. Buvo perskaityti tokie pranešimai:

• prof. dr. I. Smetonienė. „Kalba. Tauta. Valstybė“;
  • doc. dr. A. Smetona. „Lietuvių kalba – kas blogai?“;
  • doc. dr. L. Vilkienė. „Koks yra Vilniaus gimnazijų III klasių mokinių žodyno dydis?“.

Konferencijoje dalyvavo Šakių rajono mokiniai, mokytojai, Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai. Konferenciją rėmė Šakių savivaldybė, „Žiburio“ gimnazija ir Viešoji biblioteka

Doc. dr. G. Judžentytė-Šinkūnienė skaitė pranešimą konferencijoje Rygoje

2019 m. vasario–kovo mėnesiais Latvijos universitete vyksta 77-oji tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Latvijos universiteto šimtmečiui paminėti. Š. m. vasario 14 d. LU Humanitarinių mokslų fakultete Estijos, Gruzijos, Latvijos ir Lietuvos mokslininkai buvo susirinkę į kalbinę konferencijos sekciją „Gramatika ir kalbos norminimas“ (lat. Gramatika un valodas normēšana).

Renginyje dalyvavo ir VU Filologijos fakulteto Taikomosios kalbotyros instituto Lietuvių kalbos katedros docentė dr. Gintarė Judžentytė-Šinkūnienė. Konferencijoje ji pristatė pranešimą „When near becomes far: evidence from some Lithuanian dialects“.

Puslapis 1 iš 15