Sidebar

Klausytojų atsiliepimai

2021m. VU Filologijos fakulteto Kalbų mokyklos kursus lankė 475 klausytojai, dirbo 20 dėstytojų. Populiariausia  tarp Kalbų mokykloje mokomų  užsienio kalbų  vis dar buvo anglų kalba, nors vis daugiau klausytojų rinkosi ir rusų, prancūzų, vokiečių ir ispanų kalbas.

2021 metais atliktų apklausų duomenimis  daugiausia Kalbų mokyklos klausytojų rinkosi mokytis anglų kalbą  A2 lygiu (29,3 %) ir anglų kalbą  B1 lygiu (28%), o mažiausiai buvo norinčių mokytis anglų kalbos nuo pradžių – tik 8%, nesusirinko norinčiųjų mokytis italų kalbos.

Smagu, kad net 80% klausytojų pastebėjo, kad visa mokymuisi reikalinga medžiaga buvo pateikiama  aiškiai, nuosekliai ir sistemingai, o atlikti darbai išsamiai pakomentuojami. 76% respondentų įvertino, kad mokymosi metu buvo atsižvelgiama į klausytojų pageidavimus bei  pakankamai ugdomi praktiniai kalbos vartojimo gebėjimai.

Komentaruose buvo pastebimas dėstytojų profesionalumas, gebėjimas bendrauti, nagrinėjamų temų aktualumas, įdomumas, draugiška, šilta atmosfera grupėje, skatinimas nebijoti kalbėti ir reikšti savo mintis užsienio kalba:


Dėstytoja Birutė nuostabi. Pas ją ir tik ją toliau noriu mokytis. Labai patinka, kaip Birutė įtraukia, motyvuoja, paaiškina; kiekviena jos pamoka labai laukiama ir labai įdomi; įgijau drąsos kalbėti, reikšti mintis angliškai”.

„Puiki lektorė Aušra. Aukštos kompetencijos ir inteligencijos lektorė, su kuria buvo malonu dirbti ir bendrauti. Visuomet dėmesingai paaiškina iškilusias problemas, atsako į klausimus ir noriai konsultuoja bei padeda tobulėti. Patys gražiausi atsiliepimai!”

Dėstytoja Inga – labai šiltas ir pozityvus žmogus. Nesijautė, kad mūsų grupėje daug žmonių, kadangi dėmesio ir galimybę kalbėti angliškai bei bendrauti gavome kiekvienas. Užmiršto nė vieno nebuvo. Dėstytojai Ingai koreguojant mūsų angliškai kalbant daromas klaidas, nesijautė jokio diskomforto. Įgavau drąsos kalbėti angliškai. Patiko parinktos temos – buvo įvairios, skirtingos. Patiko namų darbai, kurie vertė namuose paplušėti, paieškoti informacijos, pasidomėti. O paskaitos buvo aktyvios, įdomios, laikas prabėgdavo labai greitai. Didelis ačiū Ingai, ir jums, už suteiktą galimybę pagilinti savo anglų kalbos žinias”.

„Labai ačiū dėstytojai Sigitai už anglų kalbos pamokas. Jos buvo intensyvios, įdomios, praktiškos ir atrodo, kad per trumpos, nes tas laikas taip greit prabėgo. Jūs esate pirma mano anglų kalbos mokykla, kurioje tikrinami ir aiškinami namų darbai, o studentas gali drąsiai klausti. Čia norisi toliau gilinti žinias ir mokytis kalbos, nes smalsu, kas toliau. Stebuklinga dėstytojos kantrybė skatina nebijoti kalbėti. Visai komandai, administruojančiai šiuos kursus, labai ačiū už nepaprastai šiltą, dalykišką ir rūpestingą bendravimą. Labai noriu toliau tęsti anglų kalbos mokymąsi su Jumis. Ir nesvarbu, ar nuotoliniu, ar klasėje vykstančiu būdu. Prisitaikysiu. :)”

Dėstytoja Elina yra pati geriausia prancūzų k. dėstytoja. Kadangi lankiau ne vienerius kursus, turiu su kuo palyginti. Nuostabi ir labai profesionali dėstytoja. Kalbą norėčiau tobulinti tik su ja.”

„Visiems, pradedantiems mokytis vokiečių kalbos, nuoširdžiai rekomenduoju dėstytoją Virginiją. Ji – puiki metodininkė, gera patarėja, labai aiškiai, paprastai ir suprantamai dėstanti dalyką. Jos seminarai apgalvoti, jiems kruopščiai pasiruošta, medžiaga pateikiama struktūriškai, nuosekliai, laipsniškai – nuo lengviausio iki sunkesnio lygio. Dėstytoja daug dėmesio skiria praktikai – labai gerai ir aiškiai išdėsto nelengvą vokiečių kalbos gramatiką, sugeba prakalbinti net tuos, kurie kalba mažai. Didžiausias seminarų privalumas – dėstymas, remiantis asociacijomis ir analogijomis su kitomis, ypač anglų, kalbomis, ritmiškų dainelių pasitelkimas, skatinantis greičiau ir geriau įsiminti naujus žodžius, papildoma medžiaga iš kitų šaltinių, praplečianti vadovėlio temas gramatika, žodynu. Labai gerai, kad dirbama diferencijuotai – geriau ir greičiau įvaldantys medžiagą kursų klausytojai dirba poromis su mažiau įgūdžių turinčiais seminarų dalyviais, kurie nepaliekami paraštėje, bet aktyviai įtraukiami į bendrą veiklą. Dėstytojos dėka norėčiau ir toliau mokytis vokiečių kalbos”.

„Rusų kalbos dėstytoja Valentina – tikra savo srities profesionalė, nuoširdžiai dirbanti ir sugebanti sudominti, įkvėpti klausytojus”.


Ačiū, mielieji mūsų klausytojai, už vertinimą ir įvertinimą. Stengsimės Jūsų nenuvilti ir 2022 metais.

Kalbų mokyklos koordinatorė Rita ir administratorė Edita.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos