Sidebar

Doktorantų seminaras: bibliografijos tvarkymas su „Zotero“ programa

Vasario 26 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į doktorantų seminarą, kuriame dr. Vladimir Panov kalbės apie bibliografijos tvarkymo programą Zotero, ir demonstruos jos naudojimo būdus. Tai gali būti aktualu ne tik lingvistams, nes su bibliografijos tvarkymo sunkumais susiduria ne vienas.

Ketinančius dalyvauti maloniai prašome iš anksto parsisiųsti programą: https://www.zotero.org/download/

Labai laukiami visi, norintys prisijungti.

Doktorantų seminaras: struktūralizmas ir jo palikimas

Vasario 19 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į BKKI doktorantų seminarą, kuriame bus tęsiama diskusija apie struktūralizmą ir jo palikimą. Seminare bus aptariamas L. Bloomfieldo tekstas Meaning (iš knygos Language, 1935 m.).

Seminaro tekstas > (taip pat jį įkeltą galite rasti ir Teams grupėje)

Laukiami visi, norintys prisijungti. 

Doktorantų seminaras: D. Kapkan pranešimas „Lietuvių kalbos perfektas: empirinis „Facebook“ komentarų kalbos duomenų tyrimas“

Vasario 12 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į BKKI doktorantų seminarą, kuriame Danguolė Kapkan skaitys pranešimą Lietuvių kalbos perfektas: empirinis Facebook komentarų kalbos duomenų tyrimas.

Prisijungimas prie Teams >

Pranešimo santrauka:

Perfekto kategorija daugelyje pasaulio kalbų tyrėjų susidomėjimą kelia savo nepastovumu - polinkiu susiformavusi iš tam tikrų leksinių šaltinių ir įgavusi specifines perfekto reikšmes palaipsniui uzurpuoti vis daugiau būtajam laikui būdingų bruožų. Dėl šios priežasties ši kategorija nemažai dėmesio susilaukia gramatikalizacijos tyrimuose. 

Lietuvių kalbos perfektas priskiriamas specifines perfekto reikšmes turinčių, "tikrųjų" perfektų grupei, tačiau didesniu kiekiu empirinių duomenų pagrįstų šios lietuvių kalbos konstrukcijos tyrimų kol kas beveik neturime.

Savo tyrimui pasirinkau apskritai gramatikos tyrimuose dar nedažnai naudojamą duomenų šaltinį - feisbuko komentarų kalbą, kuri šiuo atveju mane domina ne savo turiniu, bet forma. Bandysiu atsakyti į klausimą, kuo lietuvių kalbos perfekto tyrimus galima praturtinti analizuojant tokį kalbos variantą, atstovaujantį interneto kalbą ir esantį tarsi pusiaukelėje tarp rašytinės ir sakytinės kalbos.

 

Lauksime visų, norinčių prisijungti.

Tarptautinė konferencija „Tiurkologijos užgimimas Rytų Europoje ir jos reikšmė čia gyvenančioms tiurkų tautoms. Minint 80-ąsias Leono Kričinskio ir 50-ąsias Anajašo Zajončkovskio mirties metines“

Vasario 16-17 d. kviečiame į tarptautinę konferenciją „Tiurkologijos užgimimas Rytų Europoje ir jos reikšmė čia gyvenančioms tiurkų tautoms. Minint 80-ąsias Leono Kričinskio ir 50-ąsias Anajašo Zajončkovskio mirties metines“ (Narodziny turkologii we Wschodniej Europie i jej znaczenie dla mniejszości turkijskich. 50 rocznica śmierci prof. Ananiasz Zajączkowskiego i 80 rocznica śmierci Leona Kryczyńskiego / The Beginnings of Turkology in Eastern Europe and its Importance for Turkic minorities. Commemorating the 50th anniversary of. Prof. Ananiasz Zajączkowski’s and the 80th anniversary of Leon Kryczyński deaths).

Konferencijos puslapis > 

Konferencijos plakatas anglų kalba >

Konferencijos programa lenkų ir anglų kalbomis >

Doktorantų seminaras: Romano Jakobsono straipsnio apie linksnių teoriją aptarimas

Vasario 5 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į BKKI doktorantų seminarą. Šį semestrą siūlome apžvelgti XX a. lingvistines teorijas ir pasikalbėti apie kalbinės analizės prielaidas ir priemones iš skirtingų teorinių perspektyvų. 

Šį penktadienį kartu su prof. A. Holvoet vyks klasikinio europinio struktūralizmo teksto aptarimas:  Romano Jakobsono straipsnis apie linksnių teoriją. 

Straipsnio originalas – vokiškas (Beitrag zur allgemeinen Kasuslehre). Angliškas vertimas >

Prisijungimas prie Teams kanalo >

Kviečiami prisijungti visi norintys!

Doktorantų seminaras su dr. Vladimir Panov

Sausio 8 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į doktorantų seminarą. Seminarą ves dr. Vladimir Panov, bus tęsiama kalbų kompleksiškumo ir paprastumo tema. Siūloma perskaityti skyrių iš Peterio Trudgillo knygos Sociolinguistic Typology.

Prisijungimas prie Teams grupės >

Tekstas yra įkeltas prie grupės failų.

 

Laukiame visų!

Doktorantų seminaras: „Šnekos žanras barniai: konstitutyviniai požymiai “

Gruodžio 18 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į doktorantų seminarą. Tema Šnekos žanras barniai: konstitutyviniai požymiai kalbės Jelena Kirejeva. 

Seminaro medžiaga >

Prisijungimo nuoroda >

Maloniai kviečiame prisijungti!

Doktorantų seminaras: Danielio Everetto straipsnis „Cultual constraints on grammar and cognition in Pirahã“

Gruodžio 11 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į doktorantų seminarą aptarti kalbos universalijas remdamiesi Danielio Everetto straipsniu Cultual constraints on grammar and cognition in Pirahã.

Tekstas prisegtas > ir taip pat įkeltas į Teams failus.

Prisijungimas >

Visų labai laukiame!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos