Sidebar

Trumpos pamokos apie Antikos mokslą per LRT

Vilniaus universitetas kartu su Klasikų asociacija LRT laidai „Įdomiosios pamokos“ parengė trumpą pamokų apie Antikos mokslą ciklą. Klasikinės filologijos studentai Simonas Baliukonis ir Rusnė Kaselytė pristatė po tris temas, kuriomis aptariamos mokslinės sąsajos tarp šių dienų ir Senovės Graikijos bei Romos. Kaip Aleksandrijos matematikas Eratostenas dar prieš daugiau nei du tūkstančius metų beveik tiksliai išmatavo žemės perimetrą, naudodamasis vien lazda? Kodėl buvo manyta, kad žemė yra plokščia, o aplink ją teka Okeanas? Kodėl Ptolemajas teigė, kad žemė yra visatos centre? Kokius „lazerius“ buvo sukūręs garsusis Sirakūzų matematikas Archimedas? Apie visa tai trumpai ir aiškiai pasakojama šiuose edukaciniuose reportažuose, kuriuos parengė Klasikinės filologijos katedros doktorantas Tomas Riklius.
 
Pirmuosius du vaizdo įrašus galite peržiūrėti Klasikų asociacijos „Facebook“ paskyroje arba stebėti „Įdomiosios pamokos“ laidas per LRT tiesiogiai kiekvieną darbo dieną nuo 15.45 val.
 
Kaip Eratostenas išmatavo žemę? https://www.facebook.com/klasikai/videos/229446988733625 
Kodėl manyta, kad žemė yra visatos centre? https://www.facebook.com/klasikai/videos/441984883622213 

Apie Antikos mitologiją ir šiuolaikinius mitus Valdorfo mokykloje

Klasikinės filologijos katedros doktorantas Tomas Riklius Vilniaus Valdorfo mokykloje sausio 13 d. skaitė nuotolinę pamoką apie Antikos mitologiją ir šiuolainius mitus. Pamoka buvo integruota į bendrą dešimtokų Lietuvių kalbos kursą, kuriame mokiniai nagrinėja Antikos mitologiją ir herojinius epus. Šio užsiėmimo metu mokiniai išgirdo, kas yra mitologiją, ką reiškia žodis „mitas“, nagrinėjo Europės mito kaip Europos vardo kilmės istorijos raidą ir problemas. Mokiniai taip pat aptarė, ką galėtume laikyti šiuolaikiniais mitais, kitaip dar vadinamais „urban myths“.

Narystė Lietuvos literatūros vertėjų sąjungoje

 
Vis daugiau Klasikinės filologijos katedros narių tampa Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) nariais:  2020-10-29 į ją įstojo doc. dr. Audronė Kučinskienė https://www.llvs.lt/narys/192, garbės nare tapo profesorė emeritė Eugenija Ulčinaitė https://www.llvs.lt/narys/193. Šiai Sąjungai jau daugelį metų priklauso lekt. Paulius Garbačiauskas https://www.llvs.lt/narys/140 (jis yra ir Sajungos valdybos narys), lekt. Kristinos Svarevičiūtės  https://www.llvs.lt/narys/187, taip pat buvusios katedros docentės dr. Dalia Dilytė https://www.llvs.lt/narys/34, dr. Audronė Kudulytė-Kairienė https://www.llvs.lt/narys/148.

Alius Jaskelevičius apgynė daktaro disertaciją

Sveikiname Klasikinės filologijos katedros dėstytoją Alių Jaskelevičių, gruodžio 4 d. apgynusį daktaro disertaciją „Panhelėninio tapatumo konstravimas klasikiniame graikų istoriniame diskurse“ (vadovė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė) ir sukonstravusį bei įtvirtinusį savo, kaip humanitarinių mokslų daktaro, identitetą. Nors kolegų ir studentų akyse jis jau seniai de facto buvo laikomas daktaru, dabar ši tapatybė de iure paliudyta diplomu. Linkime sėkmės tolesniuose darbuose ir lauksime monografijos bei graikų istoriografų veikalų vertimų į lietuvių kalbą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos