MTG „Apmąstant motinystę“/‘Thinking motherhood’

Mokslinė teminė grupė Apmąstant motinystę/Thinking Motherhood – tarpdalykiniu pagrindu veikianti tyrėjų grupė, kurios atsiradimą paskatino ir lėmė Horizon 2020 projektas MotherNet, ir kuri jungia motinystės patirtis, ideologines konstrukcijas ir kultūrines reprezentacijas tyrinėjančias mokslininkes/us.

Mokslinė veikla

Mokslo tiriamojo darbo sritys 2021-23 metams:

• Diasporos lietuvių motinų nedarnios dvikalbystės patirtys ir jų reprezentacijos.
  • (Ne)motinystės reprezentacijos literatūros ir kultūros tekstuose;
  • Dirbančių motinų subjektyvumo diskursai;
  • Migrančių motinų reprezentacijos prancūzakalbėje moterų literatūroje;
  • Sekso darbuotojų motinystės patirtys;
  • Neišnešiotų kūdikių motinystės patirtys ir kultūrinės jų reprezentacijos.

Mokslo tiriamojo darbo užduotys 2021-23 metams:

1. Planuojama paskelbti 14 mokslinių straipsnių.

2. Mėnesiniai tyrimų seminarai.

3. Tarptautinės konferencijos:

• „Radiant Maternity“ 2022 m. sausio 28-29d.
    • MotherNet baigiamoji konferencija 2023 rugsėjo mėn.

4. Projektinė veikla:

2021-2022 Arts and Humanities Research Council (UK) Awarded for Salt Babies: Narrating Maternity in Russian and Comparative Literature [£42 162.93]
2020-2023 H2020-WIDESPREAD-05-2020 – Twinning Awarded for MotherNet, Developing a New Network of Researchers on Contemporary European Motherhood, Co-ordinator [€898,178.75]
2020-2021 Lithuanian Council for Culture (together with Lithuanian Librarian Association) Awarded for Migration, Motherhood, Career (exhibition “Portrait of a (Working) Mother“ and accompanying public events) [€2 300,00]
2020-2024 COST Network Action CA19103 – LGBTI+ Social and Economic (in)equalities (LGBTI+) – first substitute in the action management committee.
2021-2023 ERASMUS+ Awarded for “Need to Connect – NTC”
2021-1-IS01-KA220-YOU-000028985 investigator [296 777,00 EUR]
  • Vienas svarbiausių grupės tikslų – projektinės veiklos plėtra.

Pedagoginė veikla

BUS Šiuolaikinė Motinystė/tėvystė (dokt. Raminta Baušytė, doc. dr. Eglė Kačkutė, doc. dr Lina Šumskaitė, doc dr. Eglė Šumskienė) lietuvių ir anglų kalbomis

Mokslo sklaida

Paroda (Dirbančios) motinos portretas (Marina Cavazza/Eglė Kačkutė), eksponuojama Lietuvos bibliotekininkų draugijos tinklo bibliotekose

Nuotolinė Anne O’Brien paskaita „Moterys, nelygybė ir darbas medijų industrijoje”

Vadovė

Mokslinės teminės grupė Apmąstant motinystę/Thinking Motherhood vadovė – VU Filologijos fakulteto, Prancūzų filologijos katedros docentė dr. Eglė Kačkutė. E. Kačkutė tyrinėja motinystės patirtis bei kultūrines jų reprezentacijas nuo 2013 m., kuomet ji laimėjo Lietuvos mokslo tarybos podoktorantūros stažuotę „Motinystė emigracijoje“ (vad. prof. Dalia Leinartė). Ji yra paskelbusi septynias publikacijas šia tema recenzuojamuose leidiniuose, iš jų tris – aukšto cituojamumo leidiniuose.

Narės

Mokslinės teminės grupės Apmąstant motinystę/Thinking Motherhood narės – prof. Diana Ramašauskaitė (Medicinos Fakultetas); prof. Meilutė Ramonienė (Filologijos fakultetas); doc. dr. Dagnė Beržaitė (Filologijos fakultetas); doc. dr. Violeta Gevorgianienė (Filosofijos Fakultetas); doc. dr. Nijolė Juchnevičienė (Filologijos fakultetas); doc. dr. Eglė Kačkutė (Filologijos fakultetas); doc. dr. Vitalija Kazlauskienė (Filologijos fakultetas); doc. dr. Daiva Skučienė (Filosofijos Fakultetas), doc. dr. Rūta Šlapkauskaitė (Filologijos fakultetas); asist. dr. Linara Bartkuvienė (Filologijos fakultetas); asist. dr. Lina Šumskaitė (Filosofijos Fakultetas); doc. dr. Eglė Šumskienė (Filosofijos Fakultetas); asist. dr. Inga Hilbig (Filologijos fakultetas); asist. dr. Dovilė Kuzminskaitė (Filologijos fakultetas); asist. dr. Daiva Litvinskaitė (Filologijos fakultetas); asist. dr. Atėnė Mendelytė (Filologijos fakultetas); asist. dr. Maria Sebastia-Saez (Filologijos fakultetas); jaun. asist. dokt. Dovilė Čitavičiūtė (Filologijos fakultetas); jaun. asist. dokt. Irma Kondrataitė (Filosofijos Fakultetas); jaun. mokslo darbuotoja dr. Ieva Bisigirskaitė (Filologijos fakultetas); lekt. dokt. Rūta Morkūnienė (Medicinos Fakultetas); dokt. Ieva Balčiūnė (Istorijos fakultetas).