Sidebar

2023-11-09

Minint 1938 m. lapkričio pogromų 85-ąsias metines, Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedra surengė koncertą, skirtą visiems žydams, kurie buvo žiauriai nukankinti 1938 m. lapkričio 9 d., ir kurie dar bus nukankinti per kitą galimą Šoa, atminti.

Dr. Iris Bäcker (DAAD lektorė) į Vilniaus universitetą pakvietė violončelininkę Christiane Conradt, ilgametę Bochumo simfoninio orkestro narę ir šiuolaikinės violončelės muzikos mėgėją. "Spektaklyje kalbančiai violončelininkei" Christiane Conradt atliko Aušvicą išgyvenusios Anitos Lasker-Wallfisch muzikinę biografiją.

Anita Lasker-Wallfisch (gim. 1925 m. Vroclave) išgyveno Aušvico naikinimo stovyklą kaip "Aušvico mergaičių orkestro" violončelininkė, o vėliau buvo deportuota į Bergen-Belseną. 2000 m. ji išleido savo atsiminimus vokiečių kalba pavadinimu "Ihr sollt die Wahrheit erben" ("Jūs turite paveldėti tiesą"), siekdama palikti liudijimą mūsų bendrapiliečiams ir palikuonims. Be to, Rytų Berlyno kompozitorius Hermannas Kelleris (1945-2018) 2015 m. parašė kūrinį "Jūs turite paveldėti tiesą pagal to paties pavadinimo Anitos Lasker-Wallfisch knygą - kalbančiam ir grojančiam violončelininkui".

Kellerio ranka rašyta partitūra atsitiktinai pateko į Christiane Conradt rankas. Kadangi ji visuomet stengiasi atrasti naujų meninių formų, kuriomis galima įtvirtinti kultūros atmintyje tokias atmintinas dienas kaip lapkričio 9-oji, ji susisiekė su kompozitoriumi ir aptarė galimus kūrinio atlikimo būdus.

Christiane Conradt grojo Vinco Krėvės auditorijoje publikai, kurią akivaizdžiai "sujaudino" muzikinis ir vokalinis neišsakytų žodžių atlikimas. Violončelininkei tai buvo didelė dovana...

Renginio plakatas >>>

 Cello

 

 

 

Halbprofil

 

 

Botschafter 

 

Cellospiel

 

Rose 

 Gruppenfoto

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos