NAUJIENOS

OF SCANDINAVIAN STUDIES STUDY PROGRAMME

Scandinavian_Studies_BA_2015.doc

Ertegun Graduate Scholarships in University of Oxford

In October 2017 the University of Oxford celebrated the fifth anniversary of the launch of an outstanding graduate programme, The Mica and Ahmet Ertegun Graduate Scholarships in the Humanities, which enriches the experience of a number of scholars undertaking graduate studies at Oxford. As the new academic year approaches, the programme is looking forward to welcoming its seventh cohort of Ertegun Scholars.

The attached brochure shows how Ertegun Scholars enjoy unparalleled funding alongside the opportunity to study in the unique environment of Ertegun House.

Vice-Chancellor of the University of Oxford hopes that those of Vilnius University students planning to undertake further studies at another university will consider applying for an Ertegun Scholarship at Oxford. To paraphrase Mrs Ertegun, this programme exists to bring together the finest students – tomorrow’s critical thinkers and world leaders – and give them an educational experience available only through this very special programme.

Registracija Erasmus+ dėstymo vizitams

Kviečiame Fakulteto dėstytojus registruotis Erasmus+ dėstymo vizitams 2018–2019 m. m.

ERASMUS+ DĖSTYMO VIZITŲ FINANSAVIMAS

• Pagal Erasmus+ programos taisykles dėstytojui yra skiriama fiksuota suma kelionės išlaidoms ir fiksuota suma pragyvenimo išlaidoms, t. y. komandiruotės išlaidos nėra apmokamos pagal faktą.
  • Fiksuotos sumos dienai daugelyje šalių padidėjo. Kelionės išlaidoms sumos nesikeičia.
  • Kelionės bilietus ir viešbutį dėstytojas užsisako ir perka savarankiškai. Po vizito Komandiruočių skyriui reikės pateikti tik lėktuvo įsodinimo talonus (boarding pass) ir priimančiosios institucijos pasirašytą vizito patvirtinimo dokumentą.

DĖSTYMO VALANDŲ SKAIČIUS

Minimalus dėstymo valandų skaičius priimančioje institucijoje – 8 val. per 5 darbo dienas ar bet kurį trumpesnį laikotarpį. Jei vizitas trunka ilgiau nei 5 d. d., turi didėti ir dėstymo krūvis.

Vitalija Kazlauskienė apgynė daktaro disertaciją

Sveikiname dr. Vitaliją Kazlauskienę (Taikomosios kalbotyros institutas), kuri rugpjūčio 30 d. sėkmingai apgynė daktaro disertaciją „Prancūzų K2 daiktavardinis junginys: mokinių tekstynų analizė“ (humanitarinių mokslų srities, filologijos mokslo kryptis; mokslinė vadovė – prof. dr. Meilutė Ramonienė).

Nuoširdūs visos Fakulteto bendruomenės sveikinamai!

Nemokami užsienio kalbų kursai

Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas kviečia Universiteto bendruomenę ir visus besidominčius į nemokamus užsienio kalbų kursus. Estų, gruzinų, kroatų, rumunų, slovėnų, turkų ir vengrų kalbų kursai yra Vilniaus universiteto neformaliojo švietimo dalis.

Šie kursai yra siūlomi kaip mokymosi visą gyvenimą (MVG) programos. Baigus MVG programą išduodamas pažymėjimas, kuriame nurodytas kalbos mokėjimo lygis. Kontaktinio darbo apimtis – 64 valandos.

Registruotis gali visi pageidaujantys asmenys VU MVG informacinėje sistemoje (kalbų sąrašas atnaujinamas). Pirmieji susitikimai su dėstytojais vyks rugsėjo 17 d. 17 val. Filologijos fakultete. Vietos bus patikslintos.

N.B. Taip pat šios kalbos 2018 m. rudens semestre yra įtrauktos į daugelį bakalauro studijų programų kaip pasirenkamosios antrosios užsienio kalbos, tad antro kurso studentai gali registruotis į jas kaip į PD per VUSIS.

Neformaliojo švietimo programos Filologijos fakultete
Siūlomas kursas Dėstytojas Pirmas susitikimas
Estų kalba Eve Raeste Rugsėjo 17 d. 17 val.
Gruzinų kalba Giorgi Kobakhidze Rugsėjo 17 d. 17 val.
Kroatų kalba kroatų lektorius Rugsėjo 17 d. 17 val.
Rumunų kalba dr. Ovidiu Ivancu Rugsėjo 17 d. 17 val.
Slovėnų kalba doc. dr. Jelena Konickaja Rugsėjo 17 d. 17 val.
Turkų kalba doc. dr. Galina Miškinienė Rugsėjo 17 d. 17 val.
Vengrų kalba dr. Noémi Bulla Rugsėjo 17 d. 17 val.