Sidebar

Renginiai

Kviečiame į knygos „Algirdas Julius Greimas: asmuo ir idėjos“ pristatymą, kuris vyks vasario 19 d. 17 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje (IV a., Universiteto g. 3).

A. J. Greimo semiotikos ir literatūros centro mokslininkai prof. Kęstutis Nastopka, prof. Arūnas Sverdiolas, dr. Jurga Katkuvienė, dr. Jūratė Levina, dr. Nijolė Keršytė įvairiais požiūriais apžvelgs 2016–2018 metais vykdytų mokslinių tyrimų rezultatus ir apibūdins fundamentalaus dvitomio leidinio „Algirdas Julius Greimas: asmuo ir idėjos“ (I t. – 2017; II t. – 2018) problematiką, svarbą ir reikšmę.

Leidinys esmingai praplečia Greimo asmenybės ir intelektualinės kūrybos supratimą: jame pateikiama unikali archyvinė medžiaga, iššifruoti pokalbiai ir paskaitos. Būrys lietuvių ir kitų tautų semiotikų naujai atskleidžia Greimo gyvenimą ir kūrybą tarp dviejų kalbų ir dviejų kultūrų, o jo mokslinė veikla interpretuojama plačiame intelektualiniame, filosofiniame, socialiniame ir politiniame gyvenamojo meto kontekste. Leidinyje įvairiais aspektais aptariamas Greimo požiūris į prasmę, analizuojami įvairius semiotinės analizės instrumentai ir jų taikymas skirtingais teorijos raidos tarpsniais, o baigiamajame II tomo straipsnyje prognozuojamos ateities semiotikos perspektyvos.

Sutelktomis kelių šalių semiotikų pastangomis sukurta knyga yra akstinas toliau gilintis į Greimo palikimą ir plėtoti tokią semiotiką, kokią įsivaizdavo jis pats, – daugelio žmonių bendrą darbą, nesibaigiantį vis naujų problemų apmąstymą.

Šis renginys – Vilniaus knygų mugės programos dalis.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/2BvSpTy

Kviečiame į Lietuvių kalbos dienų paskaitas Filologijos fakultete. Visi renginiai yra atviri bendruomenei ir visuomenei.

  • Irena Smetonienė. Kalba. Tauta. Valstybė. Vasario 15 d., 16.30, V. Krėvės a.
  • Meilutė Ramonienė. Lietuvių kalba diasporoje. Vasario 22 d. 16.30, V. Krėvės a.
  • Daiva Sinkevičiūtė. Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Kovo 1 d., 16.30, V. Krėvės a.
  • Aistė Kučinskienė. „Pasigavome nors pragiedrulių“: Vaižgantas ir Lietuvos vizija. Kovo 8 d., 16.30, V. Krėvės a.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos