Sidebar

Bendros naujienos

Screenshot_2022-05-26_at_13.54.22.png2022 m. gegužės 21 d. amžinybėn iškeliavo ilgametė Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedros dėstytoja ir vertėja Lilija Dvarionaitė-Talmantienė.

Lilija Talmantienė gimė 1938 m. sausio 25 d. Panevėžyje. 1941 m. šeima persikėlė į Kauną. 1955 m. Lilija įstojo į Vilniaus universiteto tuometį Istorijos-filologijos fakultetą studijuoti anglų kalbos ir literatūros. Baigusi studijas dirbo Anglų filologijos katedroje iki pat išėjimo į pensiją 2000 metais. Ji dėstė anglų kalbos leksiką, leksikologiją, akademinį rašymą, kitus, daugiausiai su anglų kalbos praktinių gebėjimų ugdymu susijusius dalykus. Yra parengusi metodinių priemonių, be to, išvertusi grožinės literatūros, pavyzdžiui, Ričardo Bacho Džonataną Livingstoną Žuvėdrą, ir populiariosios psichologijos knygų. 

Kilusi iš garsios Dvarionų giminės, dėstytoja Talmantienė buvo nepaprastai smalsi, apsiskaičiusi, plačių pažiūrų, lengvai bendraujanti. Ne vienas yra pastebėjęs ir jos tvirtą charakterį. Dėstytoja nevengė diskusijų net ir aštresnėmis temomis, gebėjo apginti savo nuomonę. Polinkį kalboms matyt bus paveldėjusi iš savo mamos, kuri be gimtosios mokėjo dar devynias kalbas. 

Talmantienė buvo talentinga dėstytoja. Studentus ji ugdė tarsi be jokių pastangų. Kaip yra sakiusi viena jos studentė, dėstytoja mokė užduodama klausimus, o atsakymų į juos reikėjo ieškoti patiems. Užsiėmimuose vyravo diskusijų atmosfera, o tai anais laikais nebuvo dažna. Dėstytoja derino savyje aukščiausio lygio profesionalumą ir šiltą, mielai su studentais ir kolegomis bendraujantį žmogų.

Daugybė anglistų kartų turėjo laimės būti dėstytojos Lilijos Tamantienės studentais. Jai išėjus, jie visi, kartu su dėstytojos šeima, kolegomis dėstytojais ir visa Filologijos fakulteto bendruomene jaučia atsivėrusią tuštumą. Mums visiems Jūsų trūks, miela dėstytoja! Ilsėkitės ramybėje.

Atsisveikinimas su Lilija Talmantiene vyks Vilniuje, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios 1-je šarvojimo salėje gegužės 26 d. 15.30 – 16.30 val. Ir gegužės 27 d. 9.00 – 15.30 val. Urna išnešama gegužės 27 d. 15.30 val. Laidojama Rokantiškių kapinėse.

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 17 val. 111 A. J. Greimo aud. kviečiame į klausytis ir diskutuoti paskutiniame semiotinei skaitymo problematikai skirtame seminare: dr. SILVI SALUPERE skaitys pranešimą Semiotic Strategies of Reading Poetry: J. Lotman’s ‘model’.

Seminaruose pristatomų tyrimų projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (Valstybinė lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 m. programa, sutarties Nr. P-LIP-21-73)

Ar išgirdę „dejot, dejot, dejot!“ pagalvotumėte, kad esate raginami ne išsipasakoti jau seniai dūšią slegiančius sopulius, tačiau kviečiami skubėti į šokių aikštelę „šokti, šokti, šokti!“?

Jeigu Jums įdomu pastebėti, kaip žodis pavirsta matematiniu kintamuoju, arba Jūs:

 • seniai ketinate aplankyti Latviją, tačiau negalite to padaryti, nes „Duolingo“ platformoje vis dar neegzistuoja latvių kalba...
 • jums ramybės neduoda klausimas, kodėl iš Lietuvos atvykęs briedis staiga Latvijoje transformuojasi ir virsta elniu?!!
 • nemanote, kad duona ir grietinėlė – puikus duetas
 • norite pagilinti žinias apie latvių kalbą
 • siekiate patvirtinti arba paneigti, kad latvių kalba = mīlestība no pirmā acu uzmetiena

tuomet norime jus pakviesti birželio 3 d. popietę praleisti kartu!

REGISTRACIJA iki gegužės 31 d. >

KAM? 9–12 kl. mokiniams
KUR? VU Filologijos fakultete (Universiteto g. 5)
KADA? Birželio 3 d. nuo 13:40 iki 17:10 val.


PROGRAMA

13:40 Registracija
14:00 Įvadas:
Latvių kalba – tai...? Kas tie „žodžiai apgavikai“?
14:20 Petraukėlė
14:30 Latvių kalbos paskaita I
15:10 Pertraukėlė
15:30 Latvių kalbos paskaita II
16:10 Proto kova su duonos sriuba
16:50 Uždarymas


* Dalyvavimas renginyje NEMOKAMAS.
* Kelionė autobusu ar traukiniu vykstantiems iš kitų miestų FINANSUOJAMA (finansuojamų bilietų kiekis ribotas, todėl raginam nedelsti registruojantis).
* Visi gaus oficialų VU FLF pažymėjimą, juo bus galima pateisinti praleistas pamokas.

Turi klausimų? Rašyk

3.jpeg

Kviečiame į Akademinių studijų savaitę „Baltos lankos“, kuri vyks liepos 7-10 dienomis Druskininkuose. Renginio programą ir papildomą informaciją rasite prisegtame plakate. 

Prašome registruotis čia > 

Programa >

Dalyvio mokestis visiems išskyrus studentus – 14 eur, studentams – 7 eur. Jeigu galite paaukoti daugiau, bet kokio dydžio parama bus svarbus įnašas į renginio egzistavimą.


Dalyvio mokestį galite pervesti į VU banko sąskaitą (rekvizitai žemiau) arba sumokėti grynais renginio metu (prašytume be grąžos): 

Gavėjas – Vilniaus universitetas 
Įmonės kodas – 211950810
PVM mok.kodas – LT119508113
Gavėjo bankas – SEB bankas, AB 
Sąskaitos numeris – LT247044060001101392 

Pervesdami mokestį būtinai nurodykite šią mokėjimo paskirtį: FilF-2022-07-0008

Š. m. gegužės 26–28 d. Panevėžio raj. Vyks 3-ioji tarptautinė hibridinė Prano Skardžiaus konferencija ŽODŽIŲ DARYBOS, LEKSIKOLOGIJOS, ETIMOLOGIJOS IR MORFOLOGIJOS KRYŽKELĖS. Konferencija skirta P. Skardžiaus „Slavų skoliniai lietuvių kalboje“ (1931) ir „Lietuvių kalbos žodžių daryba“ (1941, 1943) paminėti. Konferencijoje pranešimus skaitys Lietuvos ir užsienio lituanistikos (baltistikos) centrų mokslininkai iš Berlyno Humboldtų universiteto, Budapešto Lorando Etvešo universiteto, Frankfurto prie Maino Goethe’s universiteto, Helsinkio universiteto, Kyjivo nacionalinis Taraso Ševčenkos universiteto, Klaipėdos universiteto, Krokuvos Jogailaičių universiteto, Latvijos universiteto, Lietuvių kalbos instituto, Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto, Stokholmo universiteto, Šveicarijos Konfederacijos Berno universiteto, Varšuvos universiteto, Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto. Dalis pranešimų bus skaitoma nuotoliniu būdu.

Konferencijos tikslas – suburti sinchroninius ir diachroninius lietuvių ir latvių kalbų gramatinės sistemos tyrimus vykdančią Lietuvos ir užsienio bendruomenę akademiniam dialogui.

Konferenciją galima bus stebėti per šią Zoom nuorodą >

Konferencijos programa >

Pranešimų anotacijos >


Konferencija organizuojama pagal ES SF finansuojamą projektą „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ (Nr. 09.3.1-ESFA-V-709-01-0002).

Skardžiaus_coveris-01_1.jpg

Skelbiame registraciją į Devynioliktąją Salų kalbotyros vasaros mokyklą „Academia Grammaticorum Salensis Undevigesima“.

Mokykla vyks Salų dvare, Rokiškio rajone, liepos 24–30 dienomis.

Renginys organizuojama gyvai ir nuotoliniu būdu. Į Salas atvažiuos kviestiniai pranešėjai Eitan Grossman (Jeruzalės Hebrajų universitetas) ir Guglielmo Inglese (Turino universitetas). Eitan Grossman kalbės apie naujesnius savo tyrimus apie kauzatyvus, apie koptų kalbą ir apie kūno dalių tipologiją. Guglielmo Inglese kalbės apie mediumo tipologiją ir diachroniją. Bus ir keletas pranešimų nuotoliniu būdu.

Dalyvio mokestis dalyvaujantiems gyvai 120  Eur (100 Eur asociacijos „Academia Salensis“ nariams ir studentams).

Registracija vyksta iki birželio 15 d. Registracijos anketa >

Daugiau informacijos apie renginį >


[EN]

Registration is now open for the Nineteenth Salos Summer School of Linguistics Academia Grammaticorum Salensis Undevigesima.

It will be held in Salos Manor, Rokiškis Municipality, between July 24 and 30.

The event will take place in hybrid mode – live and online. Two invited speakers, Eitan Grossman (Hebrew University of Jerusalem) and Guglielmo Inglese (Turin University) will be with us on the spot. Eitan Grossman will talk about his new work on causatives, about Coptic and on the typology of body parts. Guglielmo Inglese’s topic will be the typology and diachrony of the middle. A few further lectures will be held online.

For those attending the event on the spot the participation fee is 120  Eur (100 Eur for undergraduate students and members of the association “Academia Salensis”). 

The deadline for registration is June 15, 2021. Registration >

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tarybos 2022 m. gegužės 27 d. posėdžio darbotvarkė (projektas)

Posėdis vyks Jono Balkevičiaus (84) aud., pradžia – 11 val. Posėdžio trukmė – 60 min.

 1. Posėdžio darbotvarkės tvirtinimas (prof. Jurgis Pakerys, 5 min.)
 2. Dėl lėšų mokslininkų komandiruotėms ir kitiems tikslams (doc. dr. Erika Sausverde, 30 min.)
 3. Ukrainistikos studijos (prodekanė doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri, 5 min. pristatymui ir 15 diskusijoms)
 4. Vertimo raštu MA programos 3 semestro atvėrimas atvykstantiems pagal Arqus (prodekanė doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri, 5 min.)
 5. Kiti klausimai.

Gerbiami Filologijos fakulteto bendruomenės nariai,

Filologijos fakulteto rinkimuose į Vilniaus universiteto senatąnedalyvavus 2/3 Rinkimų teisę turinčių darbuotojų, rinkimai laikomi neįvykusiais. Pakartotiniai Senato rinkimai vyks  gegužės 23 d. 9.00-17.00, gegužės 24 d. 9.00-15.00. Juose galės dalyvauti Rinkimų teisę turintys darbuotojai, įtraukti į Centrinės rinkimų komisijos patvirtintą rinkėjų sąrašą. Pakartotiniuose rinkimuose bus balsuojama dėl tų pačių kandidatų, iškeltų gegužės 16-17 d. vykusiems Senato rinkimams.

Rinkimų vieta: VU Filologijos fakultetas (Universiteto g. 5), 110 auditorija.

Filologijos fakulteto kandidatai į Senato narius:

 1. Prof. dr. (HP) Dainora Pociūtė-Abukevičienė
 2. Doc. dr. Vilma Zubaitienė
 3. Vyresn. m. d. dr. Artūras Ratkus

Renkami 2 atstovai. 

Prašome į rinkimus atsinešti darbuotojo pažymėjimą.

Kviečiame aktyviai dalyvauti!


Filologijos fakulteto rinkimų komisija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos