PXL_20240410_100226033_2.jpg

Balandžio 10 d. VU Filologijos fakultete įvyko Vilniaus miesto savivaldybės organizuotas pristatymas-diskusija apie jai pavaldžių muziejų pertvarką. Jų pertvarkos planą parengė savivaldybės sudaryta darbo grupė.

Į renginį susirinkusią akademinę ir literatūrinę bendruomenę, muziejininkus, savivaldybės bei visuomenės atstovus pasveikino Filologijos fakulteto dekanas prof. dr. M. Kvietkauskas.

Miesto muziejų ateities viziją pristatė ir į rūpimus klausimus atsakė Vilniaus miesto vicemerė dr. Simona Bieliūnė.

Filologijos fakultete vykusiame renginyje aptarta ir literatūrinių - V. Mykolaičio-Putino, V. Krėvės, Venclovų - muziejų ateitis. Pagal savivaldybės siūlomą planą, jie turėtų tapti įstaigos „Vilnius UNESCO literatūros miestas“ padaliniais, modernizuotis, įgyti naujų funkcijų (literatūros sklaida, tarptautinės rašytojų rezidencijos).

Toliau planas bus svarstomas ir tvirtinamas Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje.

PXL_20240410_100817761_3.jpg