NAUJIENOS

Vertinimas

STUDIJŲ PROGRAMOS SKANDINAVISTIKA

Tarptautinio vertinimo išvados 

––––––––––––––––––––––––––––––

EVALUATION REPORT

OF SCANDINAVIAN STUDIES STUDY PROGRAMME

 

Scandinavian_Studies_BA_2015.doc

Ką turi žinoti kiekvienas pirmakursis?

Tikriausiai jau gavai kvietimą studijuoti Vilniaus universiteto Filologijos fakultete ar Užsienio kalbų institute ir pasirašei sutartį? Tuomet turime tau keletą svarbių dalykų, kurie pagreitins rugsėjo 1-osios laukimą.

Kaip ir iš kur gauti LSP?

Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) yra itin svarbi tavo naujo studentiško gyvenimo dalis. Šis pažymėjimas suteikia nuolaidas viešajam ir tarpmiestiniam transportui, leidžia naudotis įvairiomis kitomis nuolaidomis ir, svarbiausia, – patekti į Vilniaus universiteto biblioteką, kur lankysiesi tikriausiai ne vieną kartą.

LSP užsisakyti tik www.lsp.lt tinklalapyje. Užsiregistruok ir palauk, kol į LSP sistemą atkeliaus duomenys apie tavo būsimas studijas iš Vilniaus universiteto. Tai gali kiek užtrukti, galbūt iki tol, kol pilnai baigsis bendrasis priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Šiek tiek palauk ir vis pasitikrink, ar prisijungus, jau gali matyti duomenis apie tavo būsimas studijas Vilniaus universitete. Jei taip, tuomet užsisakyk LSP.

Ką svarbu padaryti gavus LSP?

Jau gavai savo LSP ir žinai savo studento numerį? Tuomet nieko nelauk ir atlik svarbiausią savo būsimų studijų žingsnį. Keliauk į VU E. tapatybių valdymo sistemą ir užsiregistruok.

Tavo studento numeris ir pasirinktas slaptažodis bus reikalingas visus ketverius pirmosios pakopos (bakalauro) studijų metus. Su jais prisijungsi prie bibliotekos sistemos, galėsi užsisakyti knygas ar leidinius, prieiti prie duomenų bazių.

Taip su jais prisijungsi prie VU Informacinės sistemos, kurioje po kiekvieno semestro matysi savo pažymius, rotaciją, per šią sistemą rinksiesi pasirenkamuosius (PD) ir bendrauniversitetinius (BUS) dalykus. Taip pat ten, skiltyje E. PASLAUGOS galėsi užsisakyti įvairias pažymas apie tavo studijas universitete.

Kur man gyventi Vilniuje?

Tai vienas pagrindinių klausimų. Gali rinktis iš keleto variantų: ieškoti būsto ar kambario nuomai per įvairius skelbimų portalus arba prašyti, kad Vilniaus universitetas suteiktų tau vietą bendrabutyje. Visą informaciją apie bendrabučių skyrimą, registraciją ir kainas rasi VU Būstas tinklalapyje: http://www.bustas.vu.lt

Kur ateiti rugsėjo 1 d.?

Rugsėjo pirmosios šventė Universitete dar svarbesnė nei mokykloje – juk prasideda visai naujas tavo gyvenimo etapas. Artėjant rugsėjui, informacijos apie tikslų šventės laiką ieškok www.flf.vu.lt.

Kiekvieną rugsėjį įprastai susirenkame M. K. Sarbievijaus kieme (kur žaismingai trykšta filologų fontanas), o iš ten visi kartu keliaujame į Šv. Jonų bažnyčią, kur Filologijos fakulteto dekanė pagal senovinę Universiteto tradiciją perskaitys kiekvieno, naujai įrašyto į studentų sąrašus, vardą ir pavardę.

N. B. Ši ceremonija taip pat turi senovinį lotynišką pavadinimą – imatrikuliacija.

Po ceremonijos keliaujame susipažinti su studijų programų komitetais ir būsimais jūsų dėstytojais, o tuomet visi traukiame link LR Seimo, nuo kur prasideda Vilniaus universiteto studentų eisena per visą Gedimino prospektą, Katedrą, Pilies gatvę. Iki pat Šv. Jonų bažnyčios ir Didžiojo Universiteto kiemo.

Turi klausimų apie tavo būsimas studijas?

Artėja rugsėjis, o tu vis dar nerimsti, nes galvoje daugybė klausimų apie būsimus dėstytojus, studijuojamus dalykus ir gyvenimą Universitete? Nieko nelauk ir parašyk savo studijų programos kuratoriui ar kuratorei, kurie padės tau, atsakys visus klausimus ir pasirūpins tavimi bent jau kol studijuosi pirmame kurse.

O galbūt nori susipažinti su fakulteto administracija, dalimi dėstytojų ir būsimais kurso draugais dar anksčiau? Prieš rugsėjį? Tuomet registruokis į VU SA FilF organizuojamą pirmakursių stovyklą. Daugiau informacijos http://www.fuxai.lt/filologijos-fakultetas

Kur galėčiau rasti mano paskaitų tvarkaraštį?

Savo paskaitų būsimą paskaitų tvarkaraštį rasi čia: https://mif.vu.lt/timetable/flf/ Jei dar nematai visų būsimų paskaitų ir seminarų, tuomet šiek tiek palauk – iki rugsėjo jau tikrai matysi jį pilną. P.S. atkreipk dėmesį, ar prie paskaitos / seminaro nėra parašyta studijų savaitė. Rugsėjo 1–3 d. yra pirma studijų savaitė, o rugsėjo 4–10 d. yra antra studijų savaitė. Toliau – viskas iš eilės.

Turiu akademinių klausimų, kur man reikėtų kreiptis?

Prasidėjus rugsėjui, jei tau kyla akademinių klausimų dėl studijų kainos apmokėjimo, dalykų pasirinkimo, galimybės pereiti į valstybės finansuojamą vietą ir pan., nedvejok ir susisiek su Dekanato Studijų skyriumi (visi mūsų kontaktai čia).

Taip pat gali ateiti pasiklausti gyvai. Mus rasi M. K. Sarbievijaus kieme, įėjus pro rudas duris, ant kurių kabo lentelė Filologijos fakulteto dekanatas ir pakilus į antrą aukštą.

Iki susitikimo rugsėjo 1 d.!

Netektis. Rimantas Sideravičius

Eidamas 83-iuosius metus amžinojo poilsio iškeliavo humanitarinių mokslų daktaras, docentas Rimantas Sideravičius – žinomas Lietuvos literatūrologas, Vilniaus universiteto ilgametis dėstytojas, dirbęs universitete daugiau kaip keturis dešimtmečius.

Rimantas Sideravičius gimė 1934 m. rugpjūčio 9 d. Kaune, 1953–57 studijavo rusų filologiją Maskvos universitete. 1972 m. jis apgynė filologijos mokslų daktaro disertaciją „A. Puškino kūryba Lietuvoje“. Nuo 1958 m. dirbo Vilniaus universitete. Su universitetu susiję turiningi docento mokslinės, pedagoginės ir administracinės veiklos metai. Jis buvo Filologijos fakulteto prodekanas, Rusų literatūros katedros vedėjas. Filologijos fakulteto studentams, bibliotekininkams, istorikams R. Sideravičius labai profesionaliai dėstė Literatūros mokslo įvado, Rusų senosios ir XVIII-XIX a. literatūros istorijos kursus, vedė specialiuosius lyrikos seminarus.

Greta administracinio bei pedagoginio darbo Rimantas Sideravičius parengė visą eilę mokslinių straipsnių, studijų, esė. Jis neabejotinai buvo geriausias Lietuvoje A. Puškino ir M. Lermontovo kūrybos žinovas, visapusiškai tyrinėjo šių poetų sąsajas su Lietuva. 1989–1999 m. buvo Lietuvos A. Puškino draugijos pirmininkas. Rimantas Sideravičius parašė monografiją „Puškinas ir Lietuva“ (1976, papildyta 1999 rusų kalba), kuri yra ir bus naudinga besidomintiems lietuvių literatūriniais ryšiais ir vertimo menu. 1999 m. išleido straipsnių rinkinį „A. Puškinas lietuvių literatūros moksle“ (1999), sudarė M. Lermontovo raštų tomą „Poezija. Drama. Proza“ (1987). Rimantas Sideravičius nagrinėjo ir Lietuvos tautinių mažumų paveldą bei dabartį: parengė chrestomatiją „Rusų literatūra Lietuvoje. XVI–XX a.“, taip pat buvo Visuotinės lietuvių enciklopedijos straipsnių autorius, o literatūros tyrimams skirtus straipsnius nuolatos skelbė ir periodikoje.

Docentas pasižymėjo literatūrine įžvalga, didžiule erudicija – jis buvo gyvoji XIX a. rusų kultūros enciklopedija. Savo studentų ir kolegų atmintyje Rimantas Sideravičius išliko ir kaip tapybos žinovas (pats puikiai piešė), krepšinio aistruolis ir puikus šachmatų žaidėjas.

Atsisveikinti su velioniu bus galima rytoj, liepos 21 d. nuo 11 val. iki 15:30 val. prie Petro ir Povilo bažnyčios esančių šarvojimo namų 2-oje salėje. Rytoj 15:30 val. Rimantas Sideravičius taip pat bus išlydėtas į Antakalnio kapines amžinajam atilsiui. Visos Filologijos fakulteto bendruomenės vardu norime pareikšti nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems.sideravicius 3

Finis Anni Academici pagerbti dėstytojai ir studentai

Studijų metų pabaigos šventėje Finis Anni Academici birželio 27 d. Jo Magnificencija Rektorius pasveikino Universiteto bendruomenę su jau 438 akademinių metų pabaiga. Iškilmėse dalyvavęs LR Ministras Pirmininkas, Jo Magnificencija Rektorius ir Senato pirmininkė Dainora Pociūtė-Abukevičienė  džiaugėsi Vilniaus universiteto patekimu tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų, kitais moksliniais bendruomenės pasiekimais ir tylos minute pagerbė visus išėjusius Universiteto narius, tarp kurių – ir Polonistikos centro prof. Algis Kalėda.

Finis Anni Academici ceremonijos metu mūsų fakulteto Lietuvių kalbos katedros docentas Antanas Smetona gavo padėką už ilgametį nuoširdų vadovaujamą darbą.

Už ilgametį nuoširdų darbą, dalyvavimą bendruomenės, visuomeninėje ir savanorystės veikloje taip pat pagerbtos Lietuvių kalbos katedros profesorė dr. Regina Koženiauskienė, Klasikinės filologijos katedros docentė dr. Audronė Kairienė bei Vertimo studijų katedros profesorė dr. Ligija Kaminskienė.

Rektoriaus padėkas gavo ir studentai, tarp kurių – 6 mūsų fakulteto studentai / absolventai: Magna cum laude diplomais įvertinti absolventai Eleonora Buožytė, Aušra Kundrotaitė, Mantas Noreika, Modestas Talačka ir studentai, aktyviai dalyvavę mokslinėje ir visuomeninėje veikloje: magistrantas Tomas Riklius ir bakalaurantas Mantas Tamošaitis.

Visos mūsų fakulteto bendruomenės vardu taip pat norime pasveikinti kolegas iš Užsienio kalbų instituto, kuris jau nuo kitų mokslo metų taps Filologijos fakulteto dalimi. Nuoširdžiai sveikiname docentę Zitą Mažuolienę, lektorę Violetą Stankūnienę ir dr. Audronę Riley, įvertintas už ilgametį nuoširdų darbą, dalyvavimą bendruomenės, visuomeninėje ir savanorystės veikloje. Taip pat – UKI profesorę Danguolę Melnikienę, gavusią apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslo sričių monografiją.

rektorius

V. Zaborskaitės premija – Eleonorai Buožytei

2017-aisiais kasmetinė profesorės Vandos Zaborskaitės premija paskirta Intermedialiųjų literatūros studijų II kurso studentei Eleonorai Buožytei už geriausiai įvertintą baigiamąjį darbą ,,Theatrum virtutum: meno ir teologijos jungtis Tomo Treterio (1547–1610) kūryboje'' (vadovė prof. dr. (HP) Dainora Pociūtė-Abukevičienė). Premija skiriama už geriausią magistro darbą lietuvių literatūros ir kultūros tema.

15625941 1479976652046499 933965996929542943 o