Veiklą pradėjo Filomatų Dantės būrelis

Jo eilės žavi pasaulį jau beveik 700 metų. „Dieviškojoje komedijoje“ vaizdiniai ir mūsų laikais tebėra tokie ryškūs, kad net nenuostabu, jog Michelangelo, tapydamas Siksto koplyčią, freskose paliko tiesioginių nuorodų būtent į Dantės kūrinį. Tačiau dar daug klausimų liko neatsakyti. Kodėl Dantę į pragaro gelmes lydi romėnų poetas Vergilijus? Kodėl pragaro ratuose kenčia Kleopatra, Achilas ar Odisėjas? Kaip galėtume interpretuoti Paolo ir Frančeskos meilės istoriją, išgirstamą antrajame pragaro rate?

Būrelį koordinuoja Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto doktorantai Gražina Lyvens ir Tomas Riklius.