Sidebar

700642527_1489897302927144_5107700043365915710_n.jpg

nuotr. sesupe.com

Džiaugiamės galėdami pasveikinti Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dėstytoją ir partnerystės docentę Giedrę Kazlauskaitę, tapusią 62-ojo „Poezijos pavasario“ laureate!

Šis įvertinimas poetei skirtas už eilėraščių rinkinį „Marialė“ – penktąją jos poezijos knygą, pernai pelniusią ir Jotvingių premiją. G. Kazlauskaitės kūrybai būdinga intelektuali ironija, jautrumas ir drąsa kalbėti apie motinystę, tikėjimą, LGBT bendruomenės patirtis bei įvairius socialinius ir kultūrinius kontekstus.

Kalbėdama LRT KLASIKA laidoje „Ryto allegro“  poetė prisiminė savo pirmuosius ryšius su „Poezijos pavasariu“ – dar paauglystėje kartu su mama ji lankydavosi poezijos skaitymuose M. K. Sarbievijaus kiemelyje. Būdama septyniolikos, įsigijo pirmąjį nuosavą almanachą ir pradėjo rinkti žymių poetų, tokių kaip Kazys Bradūnas ar Vacys Reimeris, autografus.

Ypač įsimintini jai liko 2000-ieji, kai, dar studijuodama antrame filologijos kurse, į Valdo Kukulo, Viktorijos Daujotytės ir Eugenijaus Ališankos sudaromą almanachą pirmą kartą buvo įtraukti ir jos pačios eilėraščiai. Praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams, šiandien pripažinta poetė, eseistė ir literatūros kritikė sako kasmet su ypatingu dėmesiu vartanti naujausią almanachą, jame ieškodama kažko, kas turbūt svarbiau už pasaulio naujienas.

702322320_1489897342927140_8338652396663411976_n.jpg