Tekstynų didaktika ir tekstynais grįsti stabiliųjų junginių tyrimai

• Projekto pavadinimas: „Korpusdidaktik für formelhafte (Fach)Sprache (KoDi-FS)“
  • Projekto vadovė: prof. dr. Heike Zinsmeister (Hamburgo universitetas), projekto koordinatorės Vilniaus universitete: doc. dr. Skaistė Volungevičienė, doc. dr. Vaiva Žeimantienė
  • Projekto trukmė: 2022-01-27 – 2024-12-31
  • Projekto biudžetas: 134 000 EUR
  • Projekto partneriai: Hamburgo universitetas (Vokietija)

Projektas „Tekstynų didaktika ir tekstynais grįsti bendrosios ir dalykinės kalbos stabiliųjų junginių tyrimai“ vykdomas pagal Hamburgo ir Vilniaus universitetų germanistikos katedrų bendradarbiavimo programą. Iš Vilniaus universiteto projekte dalyvauja Vokiečių filologijos katedros mokslininkai ir doktorantai, programa parengta atsižvelgiant į naujas technologijas ir skaitmeninius metodus, kurie taikomi atliekant humanitarinių mokslų tyrimus. Projekto metu numatyti dėstytojų mainai, stažuotės, studijų stipendijos, praktikos, kūrybinės dirbtuvės ir bendros publikacijos. Dėstytojai (-jos) ir studentai (-ės) galės įgyti moderniame pasaulyje reikalingų darbo skaitmeninėje aplinkoje įgūdžių. Tekstynai bus plačiau naudojami atliekant vokiečių ir lietuvių kalbos mokslinius tyrimus, mokantis kalbos ar studijuojant literatūrą. Projektą finansuoja Vokietijos akademinių mainų tarnyba (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD).

1_copy.jpg2_copy.jpg