2023-06-19

Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedros germanistės ir germanistai bei studentės dalyvavo 2023 m. birželio 15–16 d. Hamburgo universitete vykusiame kvalifikacijos kėlimo seminare „Tekstynais paremti dalykinės kalbos stabiliųjų junginių tyrimai“. Seminaro metu buvo keičiamasi patirtimi apie naujų skaitmeninių įrankių taikymą tiriant kalbas ir jas mokantis, apie bendrųjų ir specializuotų tekstynų naudojimą, stabiliųjų junginių, dalykinės kalbos tyrimus. Daugiau dėmesio buvo skirta dalykinei teisės kalbai, buvo pristatyta ir VU Filologijos fakulteto magistro studijų programa „Dalykinė (teisės) kalba“. Taip pat buvo aptartos Vilniaus ir Hamburgo universitetų bendros germanistinės studijų programos kūrimo galimybės.

Seminaro dalyvius ir dalyves sveikino prof. dr. Martina Seifert, Hamburgo universiteto Humanitarinio fakulteto prodekanė, atsakinga už tarptautinius ryšius, dr. Dietmaras O. Reichas, Lietuvos garbės konsulas Hamburge, ir prof. dr. em. Sabine De Knop, Vokiečių kalbos draugijos „Gesellschaft für deutsche Sprache, GfdS) Hamburgo filialo vadovė. Pranešimus skaitė Hamburgo, Vilniaus, Duisburgo-Eseno universitetų, taip pat Heidelbergo mokslų akademijos germanistės ir germanistai, darbo grupėse taip pat dalyvavo Vilniaus ir Hamburgo universitetų studentės.

Seminaras surengtas pagal Vokietijos akademinių mainų tarnybos (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD) finansuojamą projektą „Tekstynų didaktika ir tekstynais grįsti bendrosios ir dalykinės kalbos stabiliųjų junginių tyrimai“, kuris vykdomas pagal Hamburgo ir Vilniaus universitetų germanistikos katedrų bendradarbiavimo programą (Germanistische Institutspartnerschaften, GIP).

Gruppenbild 2