2016-09-05

2016 m. rugsėjo 8-10 dienomis Filologijos fakultete vyks tarptautinė mokslinė konferencija „51 lingvistinis kolokviumas: Svetimos ir savos kalbos. Lingvistinės perspektyvos“. Ši nuo 1966 m. rengiama ir gilias tradicijas turinti konferencija šiais metais vyksta Vilniuje ir yra skirta problemoms ir klausimams, susijusiems su savų ir svetimų kalbų santykiu, vaidmenimis ir funkcijomis. Konferencijos kalbos – vokiečių ir anglų; joje dalyvaus apie 60 tyrėjų iš 18 šalių. Kviestiniai pranešėjai skaitys plenarinius pranešimus šiomis temomis:

• prof. dr. Heinrich Weber (Tiubingeno universitetas) Fünfzig Jahre Linguistisches Kolloquium: Zur Funktion der Linguistik in ihrem historischen Umfeld
  • prof. dr. Axel Holvoet (Vilniaus universitetas) Rendering speech at different levels
  • doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri (Vilniaus universitetas) Wie eine fremde Sprache zur eigenen wird
  • prof. dr. Wolfgang Pöckl (Insbruko universitetas) Das Fremde in der eigenen Sprache
  • prof. dr. Gerhard Stickel (Manheimas) Die eigene Sprache in Europa

Daugiau informacijos bei konferencijos programą rasite konferencijos internetinėje svetainėje adresu http://www.linguistisches-kolloquium.flf.vu.lt.

Tarptautinę mokslinę konferenciją remia: Vilniaus universitetas, Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje, UAB "LIDL Lietuva", Lietuvos DAAD klubas, "Gesellschaft für deutsche Sprache e. V." padalinys Lietuvoje.

Maloniai kviečiame dalyvauti!