2018-06-04

2018 m. birželio 1 d. VU Filologijos fakultete į kurso susitikimą susirinko vokiečių kalbos specialybės absolventai, studijas baigę prieš 50 metų. 1968 metai, kai ši absolventų laida gavo diplomus, reikšmingi ir Vokiečių filologijos katedrai. Tais metais buvo įkurta Vokiečių filologijos katedra, kuri šiais metais, kaip ir ši absolventų laida, švenčia 50 metų jubiliejų.

Štai ką rašo mūsų absolventai, susirinkę prisiminti studijų ir pasidalinti savo gyvenimo istorijomis:

Mes, 1963–1968 m. vokiečių k. specialybės laida, susirinkome senajame Universitete po 50 metų! Miela buvo pasivaikščioti jaunystės kiemais ir koridoriais, prisiminti buvusius gerbiamus dėstytojus, susitikti brangius studijų draugus.
Germanistikos studijos mums buvo ne tik langas į vokiečių kalbą ir kultūrą. Jos atvėrė mums pasaulį, kuris daugumai tuo metu buvo uždaras ir neprieinamas. Dėkingi senajam universitetui už suteiktas žinias, už aplinką, kuri mums atvėrė kelius į tolesnį gyvenimą.

2018 m. birželio 1 d.
Liuda Kuodytė-Varaitienė, Gema Čeponytė-Vilkienė, Danutė Strazdienė, Rostislavas Volodzko, Danutė Kalendienė, Rita Gvildytė-Bacevičienė, Ona Bliūdžiūtė, Janina Keršytė-Perminienė, Danguolė Cibulskaitė, Birutė Adomaitytė, Ona Valiukevičiūtė, Elena Turčinavičiūtė.

1968 m. germanist laida