2021-07-05

Vieną iš vardinių penkių Prezidentų – Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko – stipendijų ateinantiems mokslo metams už puikius akademinius pasiekimus gavo Kamilė Pavydytė, VU Filologijos fakultete studijuojanti vokiečių filologiją. Kamilei Pavydytei skirta Prezidento Antano Smetonos stipendija.

Vokiečių filologijos specialybės bakalauro studijų pakopos studentė Kamilė Pavydytė yra viena iš geriausių kurso studenčių. Nuo pat pirmojo kurso Kamilė Pavydytė išsiskiria savo gyvu domėjimusi dėstomais dalykais, aktyviu dalyvavimu paskaitose ir seminaruose, kokybiškai parengiamais rašto darbais bei reikliu požiūriu į save ir aukštais sau keliamais reikalavimais.

2018 metų spalį, dar būdama pirmojo kurso studentė, kaip klausytoja ir pagalbininkė dalyvavo Baltijos germanistų dienose. Tapusi II kurso studente Vokiečių filologijos katedros dėstytojus nustebino pareiškusi pageidavimą dalyvauti tarptautinėje studentų germanistų mokslinėje konferencijoje, nors joje paprastai dalyvauja IV ir vos keli III kurso studentai. Kamilės prašymas buvo patenkintas ir 2020 metų balandį MS Teams platformoje vykusioje studentų germanistų konferencijoje Kamilė Pavydytė perskaitė pranešimą tema „Wörter griechischen Ursprungs in der deutschen Sprache“ (Graikų kilmės žodžiai vokiečių kalboje).

LMT 2020 skelbiamame studentų semestro metu atliekamos mokslinės praktikos konkurse Kamilei Pavydytei pavyko laimėti mokslinės praktikos stipendiją. Šios praktikos metu Kamilė nagrinėjo visiškai neištirtą elektroninės lietuvių ir vokiečių kalbų leksikografijos temą, surado ir ištyrė visus prieinamus elektroninius vokiečių ir lietuvių kalbų žodynus, jų medžiagą, struktūrą ir įvertino kokybę. Mokslinės praktikos metu atlikto tyrimo rezultatai buvo pristatyti 2021 m. Tarptautinėje studentų germanistų mokslinėje konferencijoje, pagal pranešimo medžiagą parengtas straipsnis publikuotas Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos žurnale „Miteinander“1/2021 (62).

KamilePavydyte