2021-10-06

„Žiniasklaidos tekstų žanrų“ dalyką vokiečių kalba pasirinkusių VU Filologijos fakulteto studenčių germanisčių ir anglisčių grupė kartu su Vokiečių filologijos katedros dėstytoja Vaiva Žeimantiene apsilankė dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcijoje. Su redakcija ir žurnalistų darbu studentes supažindino interneto portalo lrytas.lt redaktorius Tautvydas Mikalajūnas. Po ekskursijos po „Lietuvos ryto“ redakcijos pastatą redaktorius pasakojo apie naujienų ir žurnalistinio darbo svarbą, žiniasklaidos ir socialinių tinklų vaidmenį informacijos sklaidai. Patirtimi apie praktinį žurnalistų darbą, galimybes ir publicistinio vertimo niuansus dalijosi žurnalistė-vertėja Ona Kacėnaitė. Artimiau su „Lietuvos ryto“ pasauliu studentės galės susipažinti perskaitę „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus Gedvydo Vainausko knygą „Redaktoriaus testamentas. Dviejų epochų užkulisiai“ (2021), kuri buvo įteikta visoms apsilankiusioms redakcijoje.

LR