Spalio 16 d. vyko projekto „Valentingumas, argumentų raiška ir gramatinės funkcijos baltų kalbose“ pabaigtuvės

Profesoriaus Axelio Holvoeto vadovaujama grupė baigė Lietuvos Mokslo tarybos finansuotą Visuotinės dotacijos projektą, „Valentingumas, argumentų raiška ir gramatinės funkcijos baltų kalbose“.

Dalis šio teksto skaitytojų, būdami filologai irgi turėdami leksikografinių ambicijų, ūmai susidomėję, kas yra tas projektas, atsivers žinomą www.lkz.lt  ir įves žodį „Projektas“. Stop! Nedarykite šios klaidos, tamstų laukia didis nusivylimas, kurio raiška štai kokia: projèktas sm. (2) Trpž

1. pastato, mašinos, gamyklos brėžiniai, technologinio proceso schema ir t. t.: Tilto projèktas DŽ. Mašinos projèktas DŽ;
  2. parengtinis, negalutinis kurio nors akto, dokumento ir pan. tekstas: Sutarties projèktas DŽ;
  3. planas, sumanymas: Ekskursijos projèktas DŽ.

Meskite šalin pelėsiais ir kerpėm apaugusį (ne)supratimą ir sužinokite tiesą: projektas yra laikina veikla, kurianti 1) suplanuotus tikslus ir rezultatus, 2) suplanuotą biudžetą, 3) pradžią ir pabaigą. Pabaigą! O kokia gi pabaiga, kurios niekas nemato, negirdi, svarbiausia, džiaugsmingai joje nedalyvauja. Modernaus vadovo dvi svarbios valdymo taisyklės: 1. projektą pradėk skaniu bendradarbių susibūrimu belgiško maisto restorane, 2. pabaigą švęsk!

Projekto „Valentingumas, argumentų raiška ir gramatinės funkcijos baltų kalbose“ pabaigtuvės įvyko spalio 16 dieną. Dekanas doc. Antanas Smetona pasveikino dalyvius. Prof. Holvoetas trumpai pristatė svarbiausias mokslines projekto temas, pademonstravo apčiuopiamus projekto rezultatus – dvi John Benjamins Publishing Company išleistas monografijas (artimiausiu metu bus išleistos dar trys), nudžiugino dalyvius nuotraukomis iš Academia Salensis vasaros renginių. Doc. Jurgis Pakerys pasidalijo mintimis apie projekto eigą ir ambicingus rezultatus, pasidžiaugė, kad minėtosios publikacijos paskelbtos anglų kalba. Visos kalbos tetruko 55 min. Po kalbų susirinkusieji neformaliai pabendravo prie vyno taurės ir kavos puodelio ir deramu laiku išsiskirstė.

MORALAS: 1. jeigu sėkmingai įgyvendinai projektą, nekiurksok sau tyliai kamputyje, o pakviesk Tamstai malonius žmones ir surenk mažytę šventę; 2. jeigu tavo artimas kviečia į projekto pabaigtuves, tai pakelk akis į dangų nuo savo neva svarbių, neatidėliotinų neva darbų ir ateik pasveikinti kolegos –  gėlės rankose, nuoširdūs sveikinimai lūpose!

PROJEKTO vadovas copy