Spalio 2 d. vyko 22-oji Jono Jablonskio konferencija „Lietuvių kalba šiuolaikinėje mokykloje“

Tradicinėje Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros ir Lietuvių kalbos instituto rengiamoje konferencijoje buvo gvildenami tarties, kirčiavimo, lietuvių ir latvių kalbos rašybos probleminiai aspektai, linksnių vartosenos klaidų pobūdis. Pranešėjai dalijosi savo įžvalgomis ir tiriamųjų darbų išvadomis apie leksikos mokymo ypatumus, grožinio teksto suvokimo problemas, programinės įrangos poveikį mokinių kalbos kultūrai. Daug dėmesio buvo skirta mokinių rašomosios ir šnekamosios kalbos gebėjimų analizei. Provokatyvioje diskusijoje „Stiliaus samprata mokykloje: žinome, kad nieko nebežinome?“ pasidalyta mintimis, kaip būtų galima prisidėti prie lietuvių kalbos puoselėjimo mokykloje, metodinių priemonių rengimo, mokytojų konsultavimo.

JABLONSKIO konferencija