Paroda RHETORICA REGINA ARTIUM veiks iki kovo 18 dhttp://naujienos.vu.lt/srautas/reveransas-elegantiskajai-retorikos-karalienei/

Vasario 10 d. VU Baltojoje salėje buvo atidaryta profesorės Reginos Koženiauskienės jubiliejinė paroda RHETORICA REGINA ARTIUM. Parodoje eksponuojamos knygos, moksliniai straipsniai, nuotraukos iš asmeninio archyvo. Įspūdžiais apie profesorės mokslinę veiklą dalinosi VU bibliotekos gen. direktorė I. Krivienė, prof. emeritė E. Ulčinaitė (VU), prof. A. Vaišnys (VU), vadovėlių bendraautorė prof. D. Mikulėnienė (LKI). Vedėjas A. Valotka.

Po parodos atidarymo profesorė Regina Koženiauskienė gausiai auditorijai (Krėvės aud.) paskaitė paskaitą Lietuvos forpostas uždarytame XIX a. vidurio Vilniaus universitete.

Vilniaus intelektualų, Lietuvos kultūros kūrėjų, charakteristikai pasirinktas neilgas, bet intensyvus 10 metų laikotarpis, kai oficialiai veikė svarbi lietuviškumo institucija, įsikūrusi uždarytame Vilniaus universitete ir dėjusi pastangas jį pavaduoti <...>

Ilgą laiką į XIX a. vidurio intelektinį Vilnių buvo žvelgiama kaip į lenkišką ir todėl nykų lietuvių kultūrai laikotarpį. Šių dienų tyrimais bandoma paneigti paplitusį mitą <...>

Vilniaus šviesuomenė neatsikraustė į Lietuvą iš Lenkijos, o buvo vietinės kilmės. Jos specifiškumas tas, kad šnekėjo ir rašė „sava“ lenkų kalba, bet buvo išlaikiusi tautinę savimonę <...>“

IMG 7320 copyIMG 7381