2016 m. balandžio 20 d. Lietuvių kalbos katedros docentė Vilma Zubaitienė dalyvavo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvių kalbos instituto ir Klaipėdos universiteto surengtoje konferencijoje „Mažosios Lietuvos kunigas, filologas, istorikas: Gotfrydui Ostermejeriui – 300 metų“. Konferencijoje literatai, kalbininkai, istorikai skaitė įvairių pranešimų apie G. Ostermejerio religinius, istorinius, kalbinius darbus, dalinosi savo patirtimi ir įžvalgomis (žr. http://www.llti.lt/lt/renginiai/386). V. Zubaitienė perskaitė pranešimą „Gotfrydo Ostermejerio gramatikos (1791) leksika ir jos šaltiniai“. Pranešime tirti G. Ostermejerio gramatikoje pasitaikantys lietuvių leksikos (žodžių ir žodžių junginių) pavyzdžiai. Bandyta nustatyti, kokie ir kokiam tikslui leksiniai vienetai perimti iš ankstesnių gramatikų, kurie žodžiai ar frazės gali būti siejami su leksikografiniais veikalais ir religiniais raštais. Atkreipiamas dėmesys į leksiką, G. Ostermejerio gramatikoje pavartotą pirmą kartą, siekiant nustatyti, kokią įtaką ši gramatika turėjo vėlesniems kalbiniams darbams. Konferencijos pranešimo pagrindu parengtą straipsnį ketinama publikuoti žurnale „Senoji Lietuvos literatūra“.