„Efektyvi komunikacija esant neaiškumui: neapibrėžtumas ir implikatūros“

ES logo

Podoktorantūros stažuočių projektas „Efektyvi komunikacija esant neaiškumui: neapibrėžtumas ir implikatūros“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-19-0190) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - Žmonių kalbos labai priklauso nuo neaiškių žodžių, tokių kaip „aukštas“ ar „daug“, kurie nerodo tikslaus aukščio ar kiekio, tačiau tai nekelia jokių problemų kasdieniame bendravime. Naudodamasis lingvistikos ir psichologijos metodais, tyrėjas ištirs, kaip neapibrėžtumas daro įtaką mūsų supratimui apie tai, ką kalbėtojai reiškia be pažodinės jų pasakymo prasmės. Tikimasi, kad projektas atskleis sudėtingus nesąmoningus kalbos supratimo mechanizmus.

Stažuotojas – Alexandre Malo Eric Cremers

Stažuotės vadovas – prof. dr. Axel Holvoet

Projekto laikotarpis  – 2020 m. rugsėjo mėn.  – 2022 m. rugpjūčio mėn.