Tikinčiųjų ir ateistų dialogas: platoniškasis modelis veikale „Įstatymai“

Projekas „Tikinčiųjų ir ateistų dialogas: platoniškasis modelis veikale „Įstatymai““ (Nr.09.3.3-LMT-K-712-22-0230)

ES logo

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0230
Projekto pavadinimas: „Tikinčiųjų ir ateistų dialogas: platoniškasis modelis veikale „Įstatymai““
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30.
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: dr. Vilius Bartninkas

Projekto santrauka:

Pagrindinis projekto tikslas – studento mokslinės kvalifikacijos tobulinimas, atliekant filologinį-filosofinį tyrimą, siekiant atrasti naujas galimo dialogo tarp tikinčiųjų ir ateistų strategijas Platono veikale „Įstatymai“. Temos aktualumą lemia racionalaus skirtingų tikėjimų ir pasaulėžiūrų bendrabūvio iššūkiai šiuolaikinėje visuomenėje ir vis atsinaujinantys filosofiniai bandymai užmegzti diskusiją šiuo klausimu. Tyrime bus analizuojamas vienas menkiausiai nagrinėtų Platono veikalų pavadinimu „Įstatymai“, siekiant atsakyti į klausimą ir nustatyti, koks šiame pirminiame šaltinyje yra siūlomas tikinčiųjų ir ateistų dialogo modelis. Tarpusavyje derinant klasikinės filologijos metodus, šiuolaikinės filosofines teorijas ir religijų studijų įžvalgas, kartu apžvelgiant antrinę literatūrą, tyrime siekiama identifikuoti esminius platoniškojo modelio struktūrinius elementus, įvertinant šio modelio pagrįstumą ir praktinę reikšmę, atskleidžiant šio modelio galimą poveikį tikinčiųjų ir netikinčiųjų santykiams. Tyrimo rezultatai bus aktualūs tiek Lietuvoje, parodant kaip Platono koncepcijos gali prisidėti prie šiuolaikinių sociokultūrinių klausimų sprendimo, tiek tarptautiniu mastu, atskleidžiant naują Platono veikalo teorinį potencialą religinėje problematikoje ir padedant pagrindą ateities tyrimų galimybėms.

Siekiamas rezultatas:

Studento mokslinių tyrimų projekto tikslas - ugdyti ir tobulinti studento mokslinę kompetenciją, atliekant mokslinį tyrimą, kuriuo siekiama nustatyti dialogo tarp tikinčiųjų ir ateistų strategijas Platono veikale „Įstatymai“. Tyrimu siekiama atsakyti į klausimą: koks yra Platono siūlomas tikinčiųjų ir ateistų dialogo modelis? Šis klausimas nustato pagrindinį tyrimo tikslą: rekonstruoti ir išanalizuoti platoniškąjį religinio ir pasaulėžiūrinio dialogo modelį veikale „Įstatymai“, identifikuojant jo esminius struktūrinius elementus, įvertinant šio modelio pagrįstumą ir praktinę reikšmę, atskleidžiant šio modelio galimą poveikį tikinčiųjų ir netikinčiųjų santykiams.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.33.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą