Dainų šventė: tarp sovietmečio tradicijos ir Nepriklausomybės naujovių

ES logo

Studentų gebėjimų ugdymas dalyvaujant mokslinėse vasaros praktikose „Dainų šventė: tarp sovietmečio tradicijos ir Nepriklausomybės naujovių“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0205) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - Praktikos metu tiriamas 1994 m. Dainų šventės Ansamblių vakaras, siekiant išsiaiškinti, kuo jis skyrėsi nuo sovietmečio Dainų švenčių ir kodėl sulaukė prieštaringų vertinimų. Tyrimo metu renkama medžiaga, susijusi su sovietmečio (1970-1985 m.) Ansamblių vakarų ir 1994 m. Ansamblių vakaro organizavimo, konstravimo, kūrimo aplinkybėmis, apklausiami praėjusių švenčių organizatoriai bei kūrėjai. Galiausiai atliekama semiotinė 1994 m. Ansamblių vakaro analizė, šią šventę lyginant su sovietmečio Ansamblių vakarais. Tyrimu siekiama išsiaiškinti, kiek ir kaip pirmosios Nepriklausomybės laikų Dainų šventės skyrėsi nuo sovietmečio švenčių, kaip jose derintas folkloras ir stilizuota (liaudies ansamblių) muzika, kaip ieškota naujų tautiškumo raiškos formų, pagaliau, kaip visi tie ieškojimai priimti to meto visuomenės.

Praktikantė Indrė Antanavičienė

Praktikos vadovė – doc. dr. Nijolė Keršytė

Projekto laikotarpis  – 2021 m. liepos mėn.  – 2021 m. rugpjūčio mėn.