Tarp individo ir bendruomenės: Aristotelio politinės draugystės samprata

ES logo

Studentų gebėjimų ugdymas dalyvaujant mokslinėse vasaros praktikose „Tarp individo ir bendruomenės: Aristotelio politinės draugystės samprata“

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0089) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). www.esinvesticijos.lt

Projekto santrauka - studento mokslinės kvalifikacijos tobulinimas, atliekant filosofinį tyrimą, siekiant išnagrinėti Aristotelio politinės draugystės sampratą. Temos aktualumas kyla iš šiuolaikinių filosofinių debatų tarp liberalų ir komunitarų dėl individo ir bendruomenės santykio šių dienų visuomenėje. Tyrime bus analizuojami Aristotelio veikalai „Nikomacho etika“ ir „Politika“, siekiant nustatyti, koks šiame veikale yra konstruojamas politinės draugystės modelis. Naudojant filosofinės analizės metodus, apžvelgiant antrinę literatūrą, skirtą Aristotelio darbams ir komunitarų teorijai, tyrime siekiama atskleisti moralinius ir politinius aristotelinės draugystės struktūrinius elementus prielaidas, įvertinti šios sampratas pagrįstumą ir praktinę reikšmę individo ir bendruomenės gyvenimui. Tyrimo rezultatai bus aktualūs tiek Lietuvoje, atskleidžiant kaip Aristotelio filosofija gali prisidėti prie šiuolaikinių socialinių problemų sprendimų, tiek tarptautiniu mastu, įsitraukiant į šių dienų debatus tarp komunitarų ir liberalų, iš naujo įvertinant Aristotelio politinės filosofijos reikšmę ir padedant pagrindą naujų tyrimų galimybėms.

Praktikantė Simonas Vigelis

Praktikos vadovas – dr. Vilius Bartninkas

Projekto laikotarpis  – 2021 m. liepos mėn.  – 2021 m. rugpjūčio mėn.