Darbuotojai

Studijuojantiems

Visuomeninė veikla

Bakalauro studijos

Vokiečių filologijos katedra vykdo Vokiečių filologijos bakalauro studijų programą, v.k. 6121NX017

VOKIEČIŲ FILOLOGIJA (BA)

Šios studijų programos išskirtinumai lyginant su kitų universitetų programomis:

• profesionalios vokiečių kalbos žinios ir gebėjimai,
  • visapusiškos vokiečių filologijos - vokiečių kalbos, kalbotyros, literatūros ir kultūros - studijos,
  • mokslinių tyrimų integracija į studijas,
  • dėstytojų mokslinė ir pedagoginė kvalifikacija,
  • pasirinkimo galimybės:
    • kitos krypties gretutinės studijos (žr. GrSt programų sąrašą),
    • pedagogo profesinė kvalifikacija pasirinkus dalyko pedagogikos gretutines studijas. Pedagogikos gretutinių studijų studentams, studijuojantiems valstybės finansuojamoje vietoje, bus skirta 300 eurų per mėnesį skatinamoji stipendija,
    • įvairūs vokiečių kalbos, kalbotyros, literatūros aspektai, dar vienos užsienio kalbos pagrindai, bendrafilologiniai ir bendrieji universitetiniai (BUS) studijų dalykai.

Studijų programos tikslai:

• suteikti studentėms (-ams) tvirtus kalbotyros ir literatūros mokslo pagrindus,
  • išugdyti vokiečių kalbos komunikacinius gebėjimus (C1-C2), vokiškai kalbančių šalių kultūros supratimą;
  • išugdyti gebėjimą analizuoti bei vertinti vokiečių kalbos ir literatūros reiškinius platesniame kalbotyros ir literatūros kontekste;
  • išmokyti kritiškai mąstyti, savarankiškai mokytis, bendrauti ir bendradarbiauti daugiakultūrėje aplinkoje.

Mokomosios ir profesinės praktikos metu studentės (-ai) įgyja vertimo, mokslo tiriamojo darbo ar vokiečių kaip svetimosios kalbos mokymo metodikos pagrindus. Sudaroma galimybė siekti dvigubo bakalauro laipsnio, pasirinkus kitos krypties gretutines studijas.

Įvykdžiusiems dalyko pedagogikos gretutines studijas bus suteikta pedagogo profesinė kvalifikacija.

Vokiečių filologijos studijų programos sandara pagal semestrus >>>

Studijų programos komitetas: doc. dr. Virginija Masiulionytė (pirmininkė), prof. dr. Inesa Šeškauskienė, doc. dr. Aleksej Burov, doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri, doc. dr. Vaiva Žeimantienė, dr. Justina Daunorienė, dr. Daumantas Katinas, 1 studentų atstovas, socialinis partneris: Nijolia Buinovskaja (Goethe's Instituto Kalbos skyriaus vadovė).