Kviečiame Vilniaus knygų mugės metu apsilankyti renginiuose, kuriuose dalyvaus Fakulteto tyrėjai, studentai ar alumnai.

Vasario 21 d., ketvirtadienis

• 14.00 Rašytojų kampas. Eilėraščių rinkinio „Jono Naujoko eilės“ pristatymas. Sudarytojas – Vytautas Ališauskas.
  • 16.00 Forumas. Diskusija „Kas užkeikė novelę?“. Moderuoja Audinga Peluritytė-Tikuišienė.
  • 16.00 Konferencijų salė 5.2. Diskusija „Kūrėjo laisvė ir atsakomybė: kur driekiasi ribos?“. Dalyvauja Vytautas Ališauskas.
  • 17.00 Konferencijų salė 5.5. „Liudvikas Rėza, Raštai“ 3 ir 5 t. pristatymas. Dalyvauja Saulė Matulevičienė
  • 17.00 Rašytojų kampas. Manto Toločkos eilėraščių rinkinio „Popierinė“ pristatymas. Dalyvauja poetas, Mantas Tamošaitis.

Vasario 22 d., penktadienis

• 13.00 LRT salė. Antano Škėmos knygos „Izaokas“ pristatymas. Dalyvauja Darius Kuolys, Viktorija Daujotytė.
  • 13.00 Konferencijų salė 5.5. Knygos „Lietuvių mįslės“ (sud. Aelita Kensminienė) pristatymas. Dalyvauja Saulė Matulevičienė.
  • 13.00 Konferencijų salė 1.2. Diskusija „Ar Lietuvos supratimas ir viešasis įvaizdis pasikeitė nuo Maironio sukurtojo? Maironio poemos „Lietuva“ rankraščio faksimilinio leidimo pristatymas“. Dalyvauja Paulius Subačius.
  • 13.00 Konferencijų salė 1.3. Knygos „Rytų aukštaičių patarmė: kaita ir pokyčiai“ pristatymas. Dalyvauja Bonifacas Stundžia.
  • 14.00 Rašytojų kampas. Juliaus Sasnausko knygos „Kraujomaiša“ pristatymas. Dalyvauja autorius Vytautas Ališauskas.
  • 15.00 Konferencijų salė 5.3. Witoldo Gombrowicziaus knygos „Filosofijos kursas per šešias ir ketvirtį valandos“ pristatymas. Dalyvauja Arūnas Sverdiolas.
  • 15.00 Konferencijų salė 5.5. Ritos Miliūnaitės knygos „Kalbos normos ir jų savireguliacija interneto bendruomenėje“ pristatymas. Dalyvauja Mindaugas Strockis.
  • 16.00 Rašytojų kampas. Birutės Jonuškaitės romano „Maestro“ pristatymas. Dalyvauja Audinga Peluritytė-Tikuišienė.
  • 18.00 Konferencijų salė 5.5. Daivos Aliūkaitės, Danguolės Mikulėnienės, Agnės Čepaitienės ir Lauros Geržotaitės monografijos „Kalbos variantiškumas ir jo vertinimas perceptyviosios dialektologijos požiūriu: variant ir vietų vaizdiniai“ pristatymas. Dalyvauja autorės, Virginija Jurėnienė.
  • 18.00 Konferencijų salė 1.2. Diskusija „Reformatų skveras Vilniuje: istorinė tiesa ir mūsų ryšys su lietuvių raštijos pradininkais“. Dalyvauja Dainora Pociūtė-Abukevičienė.
  • 19.00 Rašytojų kampas. Linos Leparskienės ir Arūno Baltėno knygos „Vietiniai. Nepaprasta kelionė į Trakų kraštą“ pristatymas. Dalyvauja Kristina Rutkovska, Galina Miškinienė.
  • 20.00 Forumas. Diskusija „Šiuolaikinė ispanų literatūra“. Dalyvauja Jaime Siles, Mercedes Monmany, Bernardo López López-Rios. Renginio kalbos: LT/ES/EN.

Vasario 23 d., šeštadienis

• 11.00 Konferencijų salė 3.2. Arūno Streikaus knygos „Minties kolektyvizacija: Cenzūra sovietų Lietuvoje“ pristatymas. Dalyvauja Paulius V. Subačius.
  • 12.00 Konferencijų salė 5.5. Jaano Kaplinskio knygos „Ta pati upė“ pristatymas. Dalyvauja Agnė Bernotaitė.
  • 15.00 Konferencijų salė 5.3. Popiežius Pranciškus ir Marco Pozza „Ave Maria“. Dalyvauja Vytautas Ališauskas.
  • 15.00 Rašytojų kampas. Pokalbis ir skaitymai su Katalonijos poete Maria Sevilla. Dalyvauja Aistė Kučinskienė, Dovilė Kuzminskaitė. Renginio kalbos: LT/ES/EN.
  • 15.00 Konferencijų salė 1.2. Viktorijos Daujotytės knygos „Žemaitė: gyvenimo gramatika“ pristatymas.
  • 19.00 Konferencijų salė 1.3. Nikolajaus Krainskio dramos „Nakties tamsybėse“ pristatymas. Dalyvauja Darius Kuolys, Mindaugas Kvietkauskas.
  • 20.00 Konferencijų salė 5.3. Meno albumo „Witkacy: Plėšrūniškas protas“ pristatymas. Dalyvauja Paulius Garbačiauskas.
  • 20.00 Konferencijų salė 1.3. Diskusija „Lietuvių laisvalaikio literatūra: praeitis, dabartis, ateitis. Kas pasikeitė per 20 metų?“. Dalyvauja Audinga Peluritytė-Tikuišienė.

Vasario 24 d., sekmadienis

• 11.00 Konferencijų salė 5.5. Diskusija „Ką reiškia atminti savo kankinius? Popiežiaus vizito aidai“. Dalyvauja Paulius V. Subačius.
  • 12.00 Konferencijų salė 1.2. Antano Strazdo poezijos rinkinio „Einu žeme, skrendu vėju“ (sud. Brigita Speičytė, serija „Gyvoji poezija“) pristatymas. Dalyvauja sudarytoja, Saulė Matulevičienė, Algirdas Latėnas, Darius Kuolys.
  • 13.00 Konferencijų salė 5.5. Nidos Gaidauskienės knygos „Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė: modernėjančios savimonės kontūrai“ pristatymas. Dalyvauja Aistė Kučinskienė, Viktorija Daujotytė.
  • 13.00 Konferencijų salė 3.2. Knygos „Dovana sidabro eilėraštis“ pristatymas. Graikų poezija: Giorgos Seferis, Giannis Ritsos, Odysseas Elytis, Nikos Gatsos. Dalyvauja Diana Bučiūtė, Rūta Burbaitė, Kristina Svarevičiūtė, Giedrė Kazlauskaitė.
  • 13.00 Konferencijų salė 1.3. Johano Huizingos knygos „Homo ludens“ („Žaidžiantis žmogus“) pristatymas. Dalyvauja Darius Kuolys, Vytautas Ališauskas.
  • 14.00 Konferencijų salė 1.3. Literatūrinis protmūšis „Juk žinai“. Dalyvauja mugės lankytojų ir dalyvių komandos. Moderuoja Aistė Kučinskienė.

Detalią renginių programą rasite čia >