Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva geriausių disertacijų konkurse nugalėtojo laurus humanitarinių mokslų grupėje pelnė Filologijos fakultete daktaro disertaciją parengęs ir apgynęs Anglų filologijos katedros lektorius dr. Deimantas Valančiūnas. Lietuvos respublikos prezidentė dr. Valančiūnui įteikė diplomą už geriausią disertaciją „Tapatybės konstravimas Britanijos ir Indijos kine: pokolonijinis aspektas“ (mokslinė vadovė prof. dr. Regina Rudaitytė). Gegužę Vilniaus universiteto rektorius habil. dr. Jūras Banys suteikė profesoriaus garbės vardą fakulteto prodekanei, Anglų filologijos katedros profesorei (HP) dr. Reginai Rudaitytei ir Vertimo studijų katedros profesorei (HP) dr. Ligijai Kaminskienei.

Neliko nepastebėti ir fakulteto vykdomi projektai. Geriausiu VU taikomųjų darbų kategorijoje pripažintas ir VU rektoriaus už reikšmingus mokslo pasiekimus apdovanotas dr. Vytauto Rinkevičiaus ir Skaitmeninės filologijos centro projektas „Prūsų kalbos paveldo duomenų bazės“. O fakulteto drauge su Matematikos ir informatikos fakultetu bei Matematikos ir informatikos institutu vykdomas projektas LIEPA (Lietuvių šneka valdomos paslaugos) Pasaulinės informacinės visuomenės dienos proga apdovanotas kaip geriausias „InfoVi Balsas“ projektas. Šiuo projektu siekiama sukurti technologinę infrastruktūrą (specialių laboratorijų įrengimas, natūralaus garso lietuvių kalbos sintezatoriaus sukūrimas, šnekos atpažinimo variklių sukūrimas ir kt.), kuri sudarytų galimybes kurti lietuvių kalbos skaitmeninimo paslaugas, o mokslininkams atlikti mokslinius tyrimus ir plėsti turimas lietuvių kalbos fonetikos žinias.

Įvertinimų netrūko ir studijų srityje. Vertimo studijų katedros vykdoma magistrantūros programa Vertimas (raštu) antrą kartą įvertinta kaip Europos vertimo magistro (European Master in Translation, EMT) kriterijus atitinkanti programa. EMT – svarus įvertinimas, kadangi programų konkurencija didelė, o jų vertintojai – tai visos Europos vertimo programų ekspertai. 2014 m. Kalbų mokykla „Lingua Perfecta“ įsteigė premiją už geriausią pranešimą Anglų filologijos katedros studentų mokslinėje konferencijoje „Unknown Masterpieces“. Šiemet premijos nusipelnė Anglų filologijos ketvirtakursis Vytautas Kundrotas už pranešimą „The Art of Game in Henry James’s Novel The Wings of the Dove“. Taip pat laukiama CSC Geriausio baigiamojo darbo apdovanojimų rezultatų ir tikimasi, kad tiek bakalauro, tiek magistro darbų kategorijose įvertinimus pelnys filologai. Šiemet Computer Sciences Corporation (CSC), tarptautinė JAV kompanija, teikianti informacinių technologijų paslaugas ir pirmaujanti „debesų kompiuterijos“ srityje, vykdydama bendradarbiavimo programą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, įsteigė baigiamųjų darbų konkursą siekdama paskatinti geriausius studentus, atsižvelgiant į jų specialiąsias ir bendrąsias kompetencijas. Kol kas neoficialios žinios apie įvertinimus nuteikia labai pozityviai.

Visa Filologijos fakulteto bendruomenė džiaugiasi šiais svariais pasiekimais ir tikisi savo darbais pelnyti dar daugiau garbingų įvertinimų ateityje.