2019 m. vasario 7 d., eidama 98 metus, Izraelyje mirė ilgametė Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedros docentė dr. Rachilė Aprijaskytė Valdstein. Vilniaus universitete ji pradėjo dirbti 1946 metais, pakviesta tuomečio katedros vedėjo doc. dr. Vaclovo Baravyko. 1962 metais Maskvoje, Užsienio kalbų institute, ji apgynė disertaciją iš anglų tarties mokymo Lietuvos aukštosiose mokyklose. Vilniaus universitete ji dirbo daugiau nei 40 metų.

Docentė Rachilė Aprijaskytė yra ištisa Anglų filologijos katedros epocha, išugdžiusi ne vieną anglistų kartą. Labiausiai docentė buvo atpažįstama kaip sau ir studentams reikli anglų fonetikos dėstytoja, itin daug dėmesio skyrusi lietuvių studentų anglų kalbos tarties tobulinimui, pagarbiai ir korektiškai bendravusi tiek su studentais, tiek su kolegomis dėstytojais. Kaip nelengva buvo tą tartį tobulinti, galėtų pasakyti to meto studentai, iš esmės neturėję galimybių girdėti gyvos anglų kalbos. Todėl dauguma iš jų sėkmingai mokėsi iš savo dėstytojų, tokių kaip a. a. doc. Rachilė Aprijaskytė. Šiuo metu rengiamoje prisiminimų knygoje apie Anglų filologijos katedros dėstytojus doc. R. Aprijaskytės mokinė ir kolegė Aldona Rėksnienė apie savo mokytoją rašo: „Ji buvo tikros angliškos dvasios puoselėtoja, jauki, nuoširdi, visapusiškai išprususi, taktiška, supratinga, atjaučianti, aukštos vidinės kultūros ir aristokratiškai ori. (...) Didžiųjų raidžių neužtenka, kad jos sutalpintų mano ir visų jos buvusių studentų AČIŪ.“

Prisidedame prie padėkos žodžių mielai dėstytojai ir nuoširdžiai užjaučiame šeimą ir artimuosius.