VU Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Baltistikos katedra kviečia į Latvijos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga organizuojamą Lietuvos istorijos instituto tyrėjo dr. Sauliaus Grybkausko paskaitą „Latvijos Nepriklausomybės atkūrimo link: visuomenė, kultūrinė opozicija ir nomenklatūra vėlyvuoju sovietmečiu“.

Ji vyks 2019 m. gegužės 6 d. (pirmadienį), 11.00 val. VU Filologijos fakulteto J. Balkevičiaus auditorijoje.

Paskaitoje bus nušviesta kaimyninės respublikos politinė raida 1953–1990 metais. Nors, atrodytų, visos Baltijos respublikos išgyveno panašų likimą, vis dėlto Latvijos padėtis tuo metu buvo ypatinga ir skyrėsi nuo kaimynių Lietuvos ir Estijos. Nė viena kita Baltijos respublika nepatyrė tokios intensyvios sovietizacijos kaip Latvija. Paskaitoje aptarsime, kokios priežastys ir aplinkybės lėmė išskirtinę Latvijos situaciją sovietmečiu, kokios strategijos laikėsi sovietinė latvių nomenklatūra, kokių priemonių ir iniciatyvų ėmėsi respublikos kultūrinė opozicija. Paskaitą remia Latvių kalbos agentūra.