Prof. Dainora Pociūtė sykiu su istorikėmis iš Padujos ir Modenos-Reggio Emilia (Italija) universitetų parengė mokslo straipsnių rinkinį italų kalba, kuriame analizuojami religiniai ankstyvųjų naujųjų laikų procesai Europoje. Knyga publikuota Padujos universiteto leidykloje: Eretici e dissidenti tra Europa occidentale e orientale (Secoli XVI-XVIII), a cura di Antonella Barzazi, Michela Catto, Dainora Pociūtė, Padova: Padova University Press, 2018. ISBN 978-88-6938-144-7 [Eretikai ir disidentai vakarų ir rytų Europoje (XVI-XVIII a.), parengė Antonella Barzazi, Michela Catto, Dainora Pociūtė].

Rinkinyje publikuoti ir du straipniai apie LDK religinius Reformacijos procesus: D. Pociūtės straipsnis apie Padujos universiteto auklėtinio, nuo Venecijos inkvizicijos persekiojimo pabėgusio religinio disidento Niccolò Buccellos, tapusio Stepono Batoro gydytoju,religinę tapatybę (D. Pociūtė, «Fa una setta da sé»: Niccolò Buccella e la tradizione dell’antitrinitarismo veneto nell’esilio polacco-lituano [‘Pats sau sekta’: Niccolò Buccella ir Veneto antitrinitorizmo tradicija egzilyje Lenkijoje ir Lietuvoje] bei doktorantės Gintarės Petuchovaitės straipsnis apie popiežiaus kritikos LDK protestantų literatūroje tradiciją: G. Petuchovaitė, Demonizzazione del papa e polemica religiosa nel Gran Ducato di Lituania nel XVI secolo [Popiežiaus demonizacija ir religinė polemika XVI a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje].