VU biblioteka kviečia į estų tapytojų Reiu Tüür ir Peeter Krosmann parodą „Diapozityvas“. Tai – antroji bendra menininkų paroda Lietuvoje.

Paroda vyks Vilniaus universiteto bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto g. 3) nuo gegužės 6 iki 24 dienos. Parodos atidarymas 2018 m. gegužės 6 d. 15 val.

Diapozityvas – skaidraus pagrindo fotografinis vaizdas, skirtas žiūrėti per projektorių. Šnekamojoje kalboje šiuos atvaizdus vadiname skaidrėmis; šiandienos skaitmeniniame pasaulyje – tai šiek tiek nostalgiškas ir beveik užmirštas būdas fiksuoti atmintį. Pozityvo atvaizdas, skirtingai nei negatyvas, nepatiria ryškinimo transformacijų. Projektoriaus iš tamsos ištraukta atminties akimirka yra autentiška, paliesta tik laiko. Pasak esto menininko Reiu Tüür, diapozityvas – tai tarsi pozityvus dialogas su laiku.

P. Krosmann darbai: https://www.facebook.com/krosmann.art/

Daugiau informacijos apie parodą >