Šiaulių universiteto Humanitarinių tyrimų centras, vykdydamas tarpdisciplininius regiono istorijos, kultūros, kalbos, paveldo, atminties tyrimus, 2019 m. kovo 28–29 dienomis rengia tarptautinę tarpdisciplininę mokslinę konferenciją Regionas: istorija, kultūra, kalba.

Konferencijoje kviečiame dalyvauti įvairių sričių mokslininkus ir aptarti tiriamąjį objektą skirtingais aspektais.

Siūloma konferencijos pranešimų tematika:

• Regiono tyrimų metodologijos ir metodai.
  • Regionai istorijos tyrimuose.
  • Kultūrinė ir komunikacinė atmintis regione.
  • Regioninė politika.
  • Regionai etnologijos, antropologijos, etnografijos ir kultūros tyrimuose.
  • Regioninė tapatybė, mentalitetas, savimonė.
  • Lingvistinė regiono samprata, teritoriniai ir socialiniai dialektai, kalbos ypatumai.
  • Regioninė literatūra ir regioninis kūrėjas.
  • Tradicinio ir šiuolaikinio taikomojo ir vaizduojamojo meno raiška regionuose.
  • Dizaino sektoriaus plėtros galimybės regionuose.
  • Regionai neformalaus meninio ugdymo kontekste.
  • Muzikinio folkloro specifika regionuose.
  • Profesionaliosios muzikos kūrimo, sklaidos ir percepcijos ypatumai regionuose.

Daugiau informacijos čia >