vėliava-642x410.jpgVilniaus universiteto (VU) studentai kviečiami dalyvauti trijų Baltijos universitetų – Vilniaus, Latvijos ir Tartu – rektorių stipendijos konkurse, skirtame Baltijos kalbų mokymuisi skatinti. Jo nugalėtojas kasmet apdovanojamas 2000 eurų stipendija, kurią paeiliui skiria konkursą organizuojantis universitetas.

„Kai kas nors kalba apie Baltijos šalių ir universitetų ryšius, visada suklūstu: ar tik ne formaliai? Ir kasmet įsitikinu nuoširdžiu jaunų žmonių susidomėjimu būtent šiame konkurse – jie ne tik kalba trimis kalbomis, bet ir sugeba į mūsų ryšius pažiūrėti vis kitaip: ir juos palaikydami, ir kritikuodami, ir – svarbiausia – patys juos kurdami“, – sako vienas konkurso organizatorių Lietuvoje, VU Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto profesorius Jurgis Pakerys.

Konkurse Rektorių stipendijai laimėti gali dalyvauti visų studijų pakopų studentai, mokantys tris Baltijos šalių kalbas: kurią nors vieną C1 lygiu (gali būti gimtoji), o kitas dvi – bent A2 lygiu. Rektorių stipendijos konkurso dalyvių laukia konkursas raštu ir žodžiu savo universitete ir finalinis etapas Latvijos universitete.

Šiemet vyksiančiame konkurse gali dalyvauti ne tik šių trijų, bet ir kitų universitetų studentai, kurie šiais akademiniais metais abu semestrus studijuoja viename iš trijų Baltijos šalių universitetų.

Savo rašto darbus konkursui pateikti galima iki 2022 m. sausio 31 d. Konkurso baigiamasis etapas ir laimėtojo apdovanojimo ceremonija vyks 2022 m. vasarį Latvijos universitete.

Daugiau informacijos apie Rektorių stipendijos konkurso sąlygas rasite čia.