Sidebar

Pirmą kartą dėl paramos besikreipiantys lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai būtinai turi pateikti krašto lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos valstybės institucijos ar įstaigos užsienyje, kurios užsieniečiams išduoda vizas, ar kitos institucijos išduotą užsienio lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą. Išeivijos studentai, pirmą kartą pateikę prašymus, fondui turi pristatyti dokumentą, patvirtinantį, kad prieš atvykdami į Lietuvą jie ne mažiau kaip trejus metus gyveno užsienyje ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į devintą klasę.

Studentai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos fondui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius jų prašyme nurodytas socialines aplinkybes (dokumentus apie šeimos narių skaičių, mirties liudijimus ir pan.), arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas, išskyrus atvejus, kai fondas nurodo, kad dokumentų pateikti nereikia. Užpildęs elektroninę paraišką, reikalingus dokumentus studentas fondui turi pateikti išsiųsdamas juos paštu arba atnešdamas į vietą.

Išeiviai ir lietuvių kilmės užsieniečiai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą: stipendiją ir vienkartinę socialinę išmoką. Stipendijos dydis – 3 BSI (šiuo metu 390 Lt / 112,95 EUR per mėnesį). Ji skiriama vienam semestrui konkursinės eilės tvarka ir išmokama kas mėnesį. Socialinė išmoka (nuo 700 Lt iki 1100 Lt / nuo 202,73 iki 318,58 EUR) yra skiriama įvertinus pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį.

Paramą gali gauti studentai, priimti į pirmosios pakopos, vientisąsias arba antrosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje, paskutinę sesiją išlaikę be akademinių skolų (šis punktas netaikomas pirmojo semestro studentams ir studentams, pretenduojantiems gauti socialinę išmoką). Parama neskiriama studentams, studijuojantiems tų šalių, iš kurių jie yra atvykę, kalbas.

Daugiau informacijos:

Aldona Valatkevičiūtė
Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė
(8 5) 263 9158

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos