Tais atvejais, kai studentas, pildydamas prašymą, nurodė kriterijus, suteikiančius pirmumo teisę gauti paskolą ar apmokėti palūkanas valstybės lėšomis, iki prašymų teikimo termino pabaigos jis arba jo įgaliotas asmuo fondui turi pateikti dokumentus, įrodančius, kad studentas atitinka nurodytus kriterijus (išskyrus tuos atvejus, kai fondas nurodo, kad šių dokumentų teikti nereikia). Jei dokumentus teikia įgaliotas asmuo, įgaliojimas turi būti patvirtintas notaro. Įgaliojimo forma skelbiama fondo tinklalapyje.

Valstybės remiamos paskolos skiriamos:

• Studijų kainai sumokėti. Šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už einamuosius studijų metus mokamos studijų kainos ar jos dalies.
  • Gyvenimo išlaidoms. Šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti 50 bazinės socialinės išmokos dydžių (6500 Lt).
  • Dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis. Šios paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti 60 bazinės socialinės išmokos dydžių (7800 Lt).
  • Teisę gauti valstybės remiamas paskolas turi aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos ir trečiosios pakopos studentai, taip pat studentai, studijuojantys pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas.
  • Paskolos gavėjo bendra gautų paskolų suma, neįskaitant palūkanų, negali būti didesnė nei 385 bazinės socialinės išmokos dydžiai (50 050 Lt).
  • Valstybės paskolos skiriamos studijų įmokai sumokėti studentams, įstojusiems į aukštąsias mokyklas iki 2009 m. Teisę gauti valstybės paskolą turi aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų ir antrosios pakopos studentai, kurie moka Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 94 straipsnio 4 dalyje nustatyto dydžio studijų įmoką (520 Lt).

Daugiau informacijos.