Lapkričio 25 dieną elektroniniu paštu bus išsiųsti pranešimai apie paskirtą kompensaciją. Asmenys, norėdami ją gauti, Valstybinio studijų fondo tinklalapyje privalės užpildyti prašymą paskirtai kompensacijai išmokėti. Jei asmuo iki 2014 m. gruodžio 9 dienos tokio prašymo nepateiks, laikytina, kad už studijas suteiktos kompensacijos jis atsisako.

Galimybė atgauti už studijas sumokėtą sumą atsiranda du kartus: po dvejų studijų metų (arba pabaigus pusę studijų programos) ir po studijų baigimo. Už studijas sumokėta kaina kompensuojama už visą laikotarpį arba to laikotarpio dalį, kai asmuo studijavo valstybės nefinansuojamoje vietoje. Šiais metais Švietimo ir mokslo ministerija skyrė kompensacijoms daugiau nei 14,2 mln. litų. Studijas kolegijose pasirinkusiesiems skirta 1220 už studijas sumokėtos kainos kompensacijų. Universitetų studentams ir absolventams suteiktos 977 kompensacijos.

Parengta pagal Valstybinio studijų fondo informaciją

Daugiau informacijos VU Naujienose