Ištraukia iš interviu su dėst. Dr. Rūta Šlapkauskaite:

Prancūzų poetas bei filosofas P. Valéry yra pasakęs: “Knygos turi tuos pačius priešus kaip žmonės: ugnis, drėgmė, gyvūnai, oras, ir jų savas turinys“. Ar nemanote, jog spausdintoms knygoms nykstant iš rinkos, elektroninė knyga ims stokoti tikro, išjausto santykio su žmogumi?

Aš save laikau spausdinto žodžio tradicijos žmogumi, manau, jog skaitymas yra ne tik intelektualinė, bet ir juslinė patirtis. Spausdinta knyga jaudina visus skaitytojo pojūčius. Tekstas kreipiasi į mus per popieriaus lakštą, mes jį liečiame, popierių galima uostyti, o spalvotos iliustracijos glosto mūsų akis. Skaitymas – tai kūniška patirtis.

Daugiau skaitykite spausdintoje versijoje, kurią galite rasti prie V. Krėvės auditorijos bei K. Donelaičio skaityklos.

Skaitmeninė versija pasiekiama čia.