Sidebar

2014 m. balandžio 22 d. 14 val. K. Donelaičio auditorijoje AGNĖ NAVICKAITĖ-KLIŠAUSKIENĖ gins disertaciją tema "Dabartinės latvių kalbos daiktavardžių darybos sistema (nomina agentis ir nomina actionis)" (Filologija 04 H)

 

Šiame darbe siekiama išsamiai aprašyti dvi pagrindines latvių kalbos daiktavardžių darybos kategorijas – veikėjų pavadinimus (nomina agentis) ir veiksmų pavadinimus (nomina actionis). Surinktą medžiagą (priesagų, galūnių vedinius) stengiamasi aiškiai suskirstyti į darybos tipus, nustatyti darybos reikšmes ir darybos tipų produktyvumą, išnagrinėti vedinių semantiką ir struktūrą ir pateikti aiškų sisteminį minėtųjų darybos kategorijų darybos latvių kalboje aprašą. Darbo tema yra aktuali ir svarbi, nes tai pirmasis bandymas aprašyti ne pavienius latvių kalbos žodžių darybos formantus, bet nagrinėti darybos kategorijas, nustatyti jas sudarančius produktyvius ir neproduktyvius darybos tipus.

Išssamesnė informacija

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos