Atkreipiame studentų ir dėstytojų dėmesį: Vilniaus universitetas neturi nieko bendro su šia sistema, ir niekada nesiūlė ir nesiūlys kelti darbus į neaiškios kilmės duomenų bazes. Primename, kad 2013 m. balandžio 5 dieną įvykusiame Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje VU iniciatyva, visų universitetų rektoriai išreiškė bendrą nuomonę dėl aukščiau minėtos sistemos ir nusprendė nerekomenduoti ja naudotis universitetų studentams ir dėstytojams.

Kaip jau pranešta, nuo šios savaitės pradžios Lietuvoje startavo pagal eLABa projektą (Europos socialinio fondo agentūros finansuota, administruojanti institucija - VU) parengta kvalifikuota nacionalinė plagiato patikros sistema EPAS 4.0. Ją naudoja ir Vilniaus universitetas. Šioje sistemoje įdiegti nauji sutapties aptikimo algoritmai, įvairių apgaulės būdų suradimo technologijos ir į jos naudojimą įsitraukia vis daugiau projekte dalyvaujančių Lietuvos mokymo įstaigų. Sutapimų ieškoma ne tik VU rašto duomenų bazėje, tačiau ir elektroninių tezių ir disertacijų, publikacijų, atvirų žurnalų ir mokymo įstaigų rašto darbų duomenų bazėse. Mokymo įstaigos prieigą prie rašto darbų bazių suteikia tik autorizuotiems subjektams, o minėtas plag.lt toks nėra ir būti negali.

Kviečiame VU studentus sąžiningai rašyti baigiamuosius darbus, teisingai cituoti, veltui neeikvoti pinigų ir nesijaudinti dėl atsitiktinių teksto sutapimų galimybės.