Vasario 12 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į BKKI doktorantų seminarą, kuriame Danguolė Kapkan skaitys pranešimą Lietuvių kalbos perfektas: empirinis Facebook komentarų kalbos duomenų tyrimas.

Prisijungimas prie Teams >

Pranešimo santrauka:

Perfekto kategorija daugelyje pasaulio kalbų tyrėjų susidomėjimą kelia savo nepastovumu - polinkiu susiformavusi iš tam tikrų leksinių šaltinių ir įgavusi specifines perfekto reikšmes palaipsniui uzurpuoti vis daugiau būtajam laikui būdingų bruožų. Dėl šios priežasties ši kategorija nemažai dėmesio susilaukia gramatikalizacijos tyrimuose.

Lietuvių kalbos perfektas priskiriamas specifines perfekto reikšmes turinčių, "tikrųjų" perfektų grupei, tačiau didesniu kiekiu empirinių duomenų pagrįstų šios lietuvių kalbos konstrukcijos tyrimų kol kas beveik neturime.

Savo tyrimui pasirinkau apskritai gramatikos tyrimuose dar nedažnai naudojamą duomenų šaltinį - feisbuko komentarų kalbą, kuri šiuo atveju mane domina ne savo turiniu, bet forma. Bandysiu atsakyti į klausimą, kuo lietuvių kalbos perfekto tyrimus galima praturtinti analizuojant tokį kalbos variantą, atstovaujantį interneto kalbą ir esantį tarsi pusiaukelėje tarp rašytinės ir sakytinės kalbos.

Lauksime visų, norinčių prisijungti.